"Ekspert" Vitit Muntarbhorni ümber (hoiab käes voldikut) on kogunenud Taisse LGBT-konverentsile saabunud hiinlased. Foto: Dake Kang, AP/Scanpix

Kuigi ta töökoht pole veel lõplikult kindel, käis ÜRO uus ja sõltumatu perversse seksuaalse käitumise "ekspert" juba välja vägagi provokatsioonilise programmi oma 3-aastaseks ametiajaks.

"See mandaat katab iga maa Päikese ja Kuu all," kuulutas Tai professor Vitit Muntarbhorn paljude riikide meelehärmiks, kes on juba lubanud keelduda temaga koostööd tegemast.

Oma sõnavõtuga Tais toimunud rahvusvahelisel LGBT-konverentsil heitis Muntarbhorn ÜRO peaassambleele sisuliselt väljakutse: te kas peatate mu volitused või näete mind viimas ellu eklektilist ja kaugeleulatuvat poliitikate pundart edendamaks homoagendat rahvusvahelisel tasandil.

"Ekspert" ei tõotanud üksnes tegeleda selliste laiemalt aktsepteeritud eesmärkidega nagu vägivalla vähendamine LGBT-inimeste suhtes, vaid lubas liikuda suunas, mida isegi sotsiaalselt liberaalsetes riikides poliitiliselt ei toetata, kirjutab C-Fam – näiteks piirata usuvabadust ning siduda LGBT-teemad ÜRO rahu- ja julgeolekuagendaga.

Muntarbhorni agenda võib võtta kokku viie punkti alla: dekriminaliseerida pederastia, takistada psühhiaatritel homoseksuaalsuse kui hälbe ravimist, tagada inimeste poolt endale valitud soo kajastamine õiguslikes dokumentides ning kehtestada ühiskondadele homoseksuaalsuse aktsepteerimine. Viimati nimetatud eesmärgi saavutamiseks tuleks muuhulgas heita väljakutse religioonidele ning indoktrineerida lapsi ja kogu ühiskonda igal tasemel propagandaga.

Samal ajal kaalub üldassamblee Muntarbhorni mandaadi ootele panekut, kuniks neil on võimalus vaadata üle inimõiguste nõukogu napp hääletus, millega "eksperdi" ametipost üldse loodi.

ÜRO 194 liikmesriiki peaksid otsustama antud küsimuse peaassamblee täiskogu istungil tuleva nädala lõpus.