Rahvusvahelise rahu ja turvalisuse Valvur Foto: ÜRO/Manuel Elías

Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni Ameerika Ühendriikide suurlinnas New Yorgis asuva peakorteri ette paigutati fantaasiamaailmast pärit loomakuju, mis paljude kristlaste jaoks meenutab Taanieli ja Johannese ilmutuse raamatutes kirjeldatud lõpuaegade metsalist.

9. novembril avaldati ÜRO ametlikus sotsiaalmeediakanalis koos pildiga järgmine postitus:

Rahvusvahelise rahu ja turvalisuse Valvur asub ÜRO #UN peakorteri ees Külastajate väljakul (Visitor's Plaza). Kaitsja on kokku sulatatud jaaguarist ja kotkast ning kuju annetas Mehhiko Oaxaca osariigi valitsus @MexOnu. Kuju autoriteks on kunstnikud Jacobo ja Maria Angeles.

ÜRO peahoone esise väljaku värske kaunistus on pälvinud ohtralt kriitikat, kuna meenutab enam-vähem täpselt elajat, keda kirjeldab Vanas Testamendis prohvet Taaniel ja Uue Testamendi Ilmutuse raamatus apostel Johannes, vahendab CBN.

Taanieli raamatu 7. peatükis kirjeldatakse elajat loomana, kellel on lõvi keha ja kotka tiivad:

(2.)Taaniel hakkas rääkima ja ütles: „Ma nägin oma nägemuses öösel, vaata, neli taeva tuult panid voogama suure mere.

(3.) Ja neli suurt metsalist tõusid merest, üksteisest erinevad.

(4.) Esimene oli nagu lõvi, aga tal olid kotka tiivad; minu nähes katkuti talt tiivad ja ta tõsteti maast üles ning pandi jalgadele püsti nagu inimene, ja temale anti inimese süda.

Apostel Johannes kirjeldab Ilmutuse raamatu 13. peatükis Metsalist, kellel on sarnane väljanägemine:

(2.) Ja metsaline, keda ma nägin, oli pantri sarnane ning ta jalad olid otsekui karul ning ta suu oli nagu lõvi suu. Lohe andis temale oma väe ja oma trooni ja suure meelevalla.

Mõned kristlased leiavad hoiatavaid märke ÜRO ebardi kohta ka apostel Pauluse 1. kirjast tessalooniklastele:

(2.) Sest te teate täpselt, et Issanda päev tuleb just nii nagu varas öösel.

(3.) Kui öeldakse: „Nüüd on rahu ja kindel olek", siis langeb äkiline hukatus nende peale nagu sünnitusvalud lapseootel naise peale, ja nad ei pääse pakku. 

Mitmed kommentaatorid on osutanud, et see ei saa olla juhus, et "Valvur" meenutab nii täpselt Piiblis kirjeldatud Metsalist ja et see kuju paigutati ühe tuntuma maailmaorganisatsiooni peahoone ette. Seda enam ei ole see juhus, et kuju autorid on pärit Mehhikost, mis on katoliiklikest traditsioonidest läbi imbunud maa.

Igasugused Baalid ja muud kujud on olnud inimeste jaoks olulised läbi ajaloo, kujud avavad muistsete tsivilisatsioonide olemuse ja tänaseski ärklikus maailmas on kujud olulised: "valede" ajalooliste suurkujude skulptuure rüvetatakse ning hävitatakse, samas püstitatakse uusi "õigest" rassist kurjategijatele. 

Video Valvuri kujust.

Toimetas Karol Kallas