ÜRO rändelepe raputab Belgia valitsust

Migrant Moha Sudaanist on ilmunud Brüsselisse kohtuistungile käesoleva aasta 7. novembril. Ta peab andma tunnistust enda väidetavalt illegaalse toimetamise kohta Belgiast Suurbritanniasse kohaliku kodaniku Anouk Van Gesteli poolt osana inimkaubandusega tegeleva organisatsiooni tegevusest. Foto: Scanpix

Belgia kaldumine kirjutama alla ÜRO rändeleppele on vallandanud valitsuskriisi, kirjutab kohalikule meediale viidates Voice of Europe.

Nimelt plaanis peaminister Charles Michel anda paktile tuleval nädalal Marokos oma allkirja, kuid koalitsioonipartneri Uus Flaami Allianss (N-VA) liider Bart de Wever ei pea sellist tegevuskava targaks.

“See [dokument] pole siduv, kuid kas teda saab kasutada argumendina kohtus?” küsib de Wever.

“Fakt, et Euroopa Liit ei ürita enam tõrjuda tagasi pagulaspoliitikat on kohtuotsuse, mitte poliitilise otsuse tagajärg.”

Politico andmetel võttis valitsus nõuks anda asja parlamendi otsustada.

Kuna sealt tõotab iga hetk tulla positiivne otsus, võib N-VA lahkuda valitsusest, mis jätaks Micheli (Reformiliikumine) juhtima vähemusvalitsust.

Toimetas Urho Meister

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA