USA Kongressi spiiker Nancy Pelosi pressikonverentsil 12.03.2020. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide kongressi spiiker Nancy Pelosi üritas koroonaviiruse tõttu kannatada saanud majanduse abipaketti sisse kirjutada miljard dollarit abortide rahastamiseks. "Põnev" abordinumber tuleb välja lihtsa arvutuse peale: USA suurimas sündimata laste tapmisvabrikuteketis Planned Parenthood maksab kõige kallim abort 1500 dollarit. Miljard jagatud tuhande viiesajaga on kokku 666 666,667.

Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi valitsus soovis kiirkorras vastu võtta koroonaviiruse hädaolukorra abipaketi, milleks vajas kongressi kinnitust. Kongressi demokraadist spiiker Nancy Pelosi kirjutas kriisiabi seaduseelnõusse sisse miljard dollarit abortide rahastamiseks. Elupooldajad said ettepanekule jälile ja Pelosi oli sunnitud sellest loobuma, vahendab Life News.

Koroonaviiruse seadustepakett võeti kongressis vastu esmaspäeval 16. märtsil ja sealt liikus see kinnitamiseks edasi senatisse. Kuna sõltumatu föderaalne ametiasutus kongressi eelarvebüroo ei ole jõudnud numbreid kokku lüüa, siis pole abipaketi hind veel teada. Hinnanguliselt küündib see 100 miljardi dollarini.

Soovi peale tappa koos hätta sattunud ettevõtete abistamisega vähemalt 666 666 sündimata last, sattusid demokraadid ränga kriitika alla. Tegemist on kriisi ärakasutamisega oma poliitilistes huvides. "Põnev" abordinumber tuleb välja lihtsa arvutuse peale: USA suurimas sündimata laste tapmisvabrikuteketis Planned Parenthood maksab kõige kallim abort 1500 dollarit. Miljard jagatud tuhande viiesajaga on kokku 666 666,667.

Ameerika Ühendriikide konservatiivse mittetulundusühingu Family Research Council (Perekonna teadusnõukogu) juht Tony Perkins kommenteeris Pelosi ettepanekut öeldes, et kongressi koroonaviiruse seaduseelnõu mõte oli elude päästmine, mitte nende hävitamine. "Kuid püüa seda rääkida spiiker Nacy Pelosile, kelle jaoks ei ole liiast üleilmse tragöödia ära kasutamine oma Planned Parenthoodi kambajõmmide huvides. Tuleb välja, et kui demokraadid kurjustavad president Trumpiga, et ta ei liiguta ennast piisavalt kiiresti, loobivad nad varjatud aborditeemaga ise [poliitilisele] debatile kaikaid kodaratesse," toonitas Perkins.

"Mis on veelgi tähelepanuväärsem, siis Pelosil jätkus veel ülbust minna ajakirjanike ette ja väita, et tema ettepanek "seadis esikohale perekonnad"," jätkas Perkins. "Isegi kriisiajal on ainus majandusharu, millest demokraadid tõeliselt hoolivad, aborditööstus."

Mis puutub abipaketi senatis kinnitamisse, siis senaatorid arutavad juba abi laiendamist ja räägitakse kuni triljoni dollari mahus majanduse elavdamisest.

Toimetas Karol Kallas