Bernie Sandersi kampaania töötaja Kyle Jurek. Foto: Iowa Polk maakonna Sherifi büroo

Varjatud kaameraga filmitud videos räägib Demokraatide presidendikandidaadi Bernie Sandersi valimiskampaania töötaja, et Nõukogude Liidu GULAGi laagrid olid positiivne nähtus ja sarnaseid sunnitöölaagreid läheb vaja president Donald Trumpi pooldajate ja miljardäride ümberkasvatamiseks.

Ameerika Ühendriikide konservatiivne vabaühendus Project Veritas avaldas teisipäeval (14.01.2020) varjatud kaameraga filmitud video, milles Veritase ajakirjanik küsib Sandersi kampaania töötaja Kyle Jureki käest: “Kui Bernie saab Valgesse Majja, kas siis peab MAGA (Make America Great Again; Trumpi 2016. aasta valimisloosung) inimesi hakkama ümber kasvatama?” Jurek vastab: “Me peame seda proovima. Natsi Saksamaal, peale Natsi Partei kukkumist, oli sitta moodi rahvast kes olid k***di natsifitseeritud,” vahendab Breitbart.

Säutsu tõlge: “Kõik, kes vaatavad #DemDebate, peaksid seda nägema.

Bernie “tasuta hariduse” programm “õpetab sulle, kuidas mitte olla k***di nats”; “Sellel on põhjus, miks Stalinil olid GULAG-id; “Oodake vägivaldseid väljaastumisi”. Kui Berniet ei nimetata presidendikandidaadiks, läheb Milwaukee põlema””

“Saksamaa pidi kulutama miljardeid dollareid oma k***di inimeste ümber kasvatamise peale mitte olema natsid,” jätkas Sandersi kampaania töötaja. “Ilmselt me peame tegema seda sama asja siin.”

“See on see, milline Bernie tegelikult on, “vaata, tasuta haridus kõigile” [Sandersi valimislubadus], sest me peame hakkama sulle õpetama kuidas mitte olla k***di nats,” jätkas demokraat.

Järgnevalt kritseerib Jurek CIA-d, et see oli Jossif Stalini GULAGi laagrite suhtes liiga kriitiline: “Inimestele maksti GULAG-ides tegelikult elamisväärset palka, abikaasad tohtisid GULAG-ides üksteist külastada, GULAG-id olid mõeldud inimeste ümberkasvatamiseks.”

Jureki arust tuleks ka miljardärid saata sunnitööle: “Parim viis k***di miljardäri eraldamiseks nende privileegist ja üleolekutundest, on saata nad 12-tunniks päevas kive raiuma. Sa oled nüüd töölisklassi inimene ja sa k***t õpid, mida see tähendab, onju?”

Jurek hoiatab ka Demokraate, et kui Bernie ei saa nende ametlikuks presidendikandidaadiks, siis Milwaukee – linn Wisconsini osariigis, kus toimub Demokraatide Üldkogu (Democrat National Convention; DNC) ja valitakse partei presidendikandidaat – “läheb põlema”. “Kui Berniet DNC-l presidendikandidaadiks ei nimetata või tuleb teine voor, siis k***dima Milwaukee pannakse põlema. See algab Milwaukee’ist ja siis kui politsei hakkab rahutusi maha suruma, teised linnadki k***dima plahvatavad.”

Video lõpeb Jureki ennustusega, et Milwaukee rahutused võivad osutuda raskekujulisemateks kui seda olid 1968. aastal peale Chicagos toimunud Üldkogu vasakäärmuslaste korraldatud rahutused. “Ole Milwaukee Demokraatide Üldkogu jaoks valmis. Me teeme midagi, mille kõrval [1968] näeb välja kui k***dima gaidide kokatund,” hoiatab Sandersi kampaaniameeskonna liige. “Politseinikud on need, kes Milwaukees k***di moodi tappa saavad.”

Teisipäeval, 14. veebruaril toimus Demokraatide presidendikandidaatide viimane debatt enne esimest, 3. veebruaril peetavat Iowa Kogu (Iowa Caucus), millega hakatakse valima ametlikke presidendikandidaate, kelle seast valitakse Milwaukee üleriigilisel Üldkogul (13.–16.07.2020) lõpuks ametlik presidendikandidaat.

Project Veritase juht James O’Keefe lubas, et see ei jää ainukeseks sarnaseks Demokraatide tõelist palet avavaks videoks ja see on osa Veritase Expose2020 (Paljasta2020) kampaaniast.

Toimetas Karol Kallas