USA ametist lahkuv justiitsminister Bill Barr. Foto: Scanpix

USA president Donald Trump teatas, et justiitsminister Bill Barr lahkub vahetult enne jõule ametist, vahendab Breitbart. Trump on viimasel ajal Barri suhtes jõuliselt sõna võtnud, kuna on selgunud, et viimane teadis Joe Bideni poja suhtes käimasolevast uurimisest, kuid ei informeerinud sellest avalikkust.

Trump avaldas Twitteris Barr’i lahkumisavalduse, kus viimane presidenti ülevoolavalt kiitis, lugedes üles hulga Trumpi saavutusi. Ka Trump ise teatas, et tal oli Barriga “väga kena kohtumine” ja nimetas nende omavahelist läbisaamist “väga heaks”. Hoolimata positiivsest retoorikast on Trumpi suhtumine Barri olnud viimasel ajal siiski aina negatiivsem. Kumbki pool ei avaldanud lahkumise tagamaid.

Barr ütles Trumpile saadetud kirjas muuhulgas, et president on oma ametiajaga suurepäraselt hakkama saanud, hoolimata tema vastu suunatud Vene-sidemete vandenõuteooriast ja muudest räigetest võtetest.

CNNi hiljutise väite kohaselt pani aga Barrile alluv justiitsministeerium Joe Bideni poja Hunteri uurimise valimiste perioodiks nn pausile. Alles laupäeval kirjutas Trump Twitteris: “Miks ei avalikustanud Bill Barr tõde Hunter Bideni kohta enne valimisi?”

Barri ametikohustused võtab nüüd üle senine asejustiitsminister Jeff Rosen.

Toimetas Jaanus Vogelberg