Kim Jong-un külastamas Pyongyangi õpetajate kõrgkooli, 17.01.2018. Foto: KCNA

Ameerika Ühendriikide kongress määras Eesti sotsiaaldemokraatide alusideoloogia kurjuse valda.

Teisel veebruaril toimus USA kongressis hääletus sotsialismi küsimuses. 328 saadikut olid sotsialismi vastu. 86 olid poolt. 14 ei arvanud midagi.

"Sotsialistlik ideoloogia tekitab vajaduse võimu koondumise järele, mis ikka ja jälle on kukkunud kokku kommunistlikesse ja totalitaristlikesse riigikordadesse ning vägivaldsetesse diktatuuridesse," arvab Eesti julgeoleku tagatise kongress.

"Suur osa suurimatest inimsuse vastastest kuritegudest on ajaloo jooksul pandud toime sotsialistlike ideoloogide poolt," leitakse hukkamõistu selgitavas dokumendis.

"Kongress mõistab hukka sotsialismi selle kõigis vormides ja seisab vastu selle poliitikate rakendamisele Ameerika Ühendriikides." 

María Elvira Salazar Foto: Wikipedia

Seaduseelnõu üks esitajatest, Florida osariigi vabariiklane María Elvira Salazar, selgitas seaduse olemust: "See on rahva esindajate poolt julge seisukohavõtt, mis mõistab hukka julma ja ebaõiglase ideoloogia."

"Samuti tagab see, et Ameerika Ühendriigid mitte kunagi ei hakka normaalsetena käsitlema sotsialistlikke poliitikaid, mis vältimatult toovad kaasa majandusliku hävingu ja poliitilise autoritaarsuse," põhjendab Salazar.

ÜRO tänane juht Antonio Guterres oli aastatel 1999–2001 Sotsialistliku Internatsionaali ülemus. 

Eesti valitsusse kuuluvad Isamaa, Sotsiaaldemokraadid ja Reformierakond.

Toimetas Karol Kallas