Jan Van Eyck: Ristilöömine ja Viimne kohtumõistmine diptühhon. Põrgu. Fragment, ca 1430–1440. Foto: Wikipedia

Kasutades selleks Minnesota osariigi Kunstide ja Kultuuripärandi fondi vahendeid, viis USA Walkeri nimeline kunstikeskus läbi perekondadele mõeldud "lustaka deemonite väljakutsumise sessiooni". 

"Lõbusa kogupere ürituse" keskseks tõmbenumbriks oli paganlik rituaal, milles üritati luua kontakti "Lilliti nimelise empaatilise deemoniga". 

"Deemonitel on olnud läbi ajaloo kehv reputatsioon, kuid äkki on asi hoopis selles, et me ei ole piisavalt vilunud neid tundma õppima" deklareeris üritust reklaamiv flaier. 

"Kutsume perekondi üles looma vaimukanaleid, mis püüaks kinni deemonid, mis neid kõige enam rõhuvad – näiteks ülemõtlemise kurivaim – ja sidustuma nendega läbi lustaka mängu mille kaudu oleks võimalik igal perekonnal oma lemmikdeemoniga sõbruneda," oli kirjas galerii kodulehel. 

Kunstigalerii läbi viidaval sümpoosionil oli perekondadel võimalik osa võtta vanadest Babüloonia deemonite manamise rituaalidest. Sessioon tipnes somaatilise meditatsiooniga, mille eesmärgiks olevat olnud sõbruneda endas peidus olevate pimedusevarjudega.

Walkeri nimeline kunstigalerii on saanud miljonite dollarite ulatuses maksumaksjate raha läbi Minnesota Kunsti ja kultuuripärandi fondi, millel on pikk traditsioon finantseerida erinevaid vasakpoolse orientatsiooniga kunstiüritusi. 

Toimetas Adrian Bachmann