USS Iowa Foto: Bigstockphoto

Madruste ja ohvitseride näljas USA Merevägi on asunud hõrenevate ridade täiendamiseks värbama uut kaadrit drag queeni sotsiaalmeedia kampaania abil. 

"Tõepoolest, me pingutame kõvasti selle nimel, et leida puutepunkti noorema Z-generatsiooni inimestega ning selle nimel oleme asunud kasutama lähenemisviise, mis apelleeriksid nende huvidele ja elustiilile," kommenteeris drag queeni peibutusargumendina kasutamist leitnant Ian Clark usutluses Ühendriikide mereväe väljaandele US Naval Institute Journal, vahendab portaal Daily Caller

Leidmaks puutepunkti noorema generatsiooniga palgati 2022. aasta novembris mereväe "digitaalse saadiku" rolli mereväes allohvitserina teeniv Joshua Kelly (lavanimi Harper Daniels), kes teenib elatist mitte üksnes merel seilates, vaid ka drag queenina esinedes. Kelly väitel on tema eesmärk olla eestkõnelejaks vähemuste eest, kes kannatasid aastaid Ühendriikide relvajõududes diskrimineerimise all. 

Kelly eesmärk oli sotsiaalmeedia postituste abil reklaamida mereväge kui elukutsevalikut vähemusgruppide seas. Kelly, kes määratleb oma sugu "mitte-binaarsena" tunnistas, et hakkas naisena riietuma juba enne mereväga liitumist. Oma töökohustusi on Kelly võtnud kiiduväärse pühendumusega, kirjutades postitustes pidevalt, kuidas USA merevägi on võtnud soojalt vastu nii tema isiku kui ka tema etteasteid naiseks riietuva mehena. 

Ühendriikide merevägi on hetkel viimas läbi värbamiskampaaniat, mille lõpuks üritatakse väeliigi teenistujate arvu tõsta praeguselt 341 736-lt 347 000-ni 2024. aastaks. Kuna vaid 2% Ühendriikide elanikkonnast vastab mereväe poolt teenistuseks ettenähtud nõuetele, on mereväe juhtkond asunud üha aktiivsemalt värbama kaadrit ka seksuaalvähemuste hulgast. 

Toimetas Adrian Bachmann