Kokkukukkunud telk Seattle'i "autonoomses tsoonis". Foto: Scanpix

Erinevaid kinnisvarainvesteeringutele ja tehnoloogia arendamisele keskendunud firmasid omav Peter Rex teatas, et on otsustanud ettevõtted järjest ideoloogiliselt repressiivsemast USA läänekaldalt ära Texasesse kolida. Tema sõnul ei kaalu Kalifornia Ränioru ja ümberkaudsete osariikide head küljed enam pealetungivat krüptosotsialistlikku ideoloogiat üles.

Rex tõdes Wall Street Journalis avaldatud artiklis, et on püüdnud firmat arendada mitmes USA läänekalda linnas, nagu San Francisco ja Seattle. Siiski on tema sõnul karm fakt, et mõlemad linnad on muutunud temasugustele inimestele vaenulikuks. Mees plaanib olemasolevad töötajad koos peredega Texasesse kolida ja seal veel sadu inimesi lisaks palgata.

Rexi sõnul on läänekallas paradoksaalne koht. Ühelt poolt on seal palju originaalseid mõtlejaid ja talente, keda tehnoloogiafirmad vajavad. Samas ei soosi need piirkonnad perekonna loomist, usuvabadust ja vaba mõtlemist.

Rex tõi välja kaks viimast näidet. Esiteks see, et Seattle'i linn on asunud toetama radikaalset "autonoomset piirkonda", mis linna keskel püsti pandi. Teiseks viitas ta, et läänekalda "progressiivsed", tema hinnangul lausa krüptosotsialistlikud poliitikud vastasid koroonaviirusele mõõdutundetult karmide ja lihtsakoeliste piirangute kehtestamisega.

Piirangud mõjusid tema sõnul karmilt neile, kes ei saanud kodust töötada. Samuti ignoreerisid võimud Rexi hinnangul usklike õigusi.

"Isegi tavaolukorras teevad San Francisco ja Seattle perekondade elu väga raskeks. Mõlemas linnavalitsuses domineerivad krüptosotsialistid ja nad on kurikuulsad meetmete poolest, mis tõstavad eluasemete hinda, ajavad minema töökohti ja karistavad innovatiivseid ettevõtteid moel, mis kahjustab töötajaid," tõdes Rex. Tema sõnul oleks rumal loota, et olukord lähitulevikus paraneks.

Rexi sõnul on paljud Kalifornia, Washingtoni ja Oregoni piirkonna ettevõtjad sarnaste valikute ees. Paljud leiavad endiselt, et targem on suu kinni hoida, kuna praegu on läänekaldale kontsentreerunud nii rahastus kui töötajaskond. Rex aga selle vaatega nõus pole.

Tema sõnul on Texasel mitmeid eeliseid. Esiteks on seal eluasemete hinnad oluliselt madalamad, mis annab töötajatele võimaluse oma elamine soetaa. Samuti on võimalik oma lapsele valida kool, mis teda ei indoktrineeriks.

Toimetas Jaanus Vogelberg