New Yorki osariigi kuberner Kathy Hochuli pressikonverents 27.09.2021. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide New Yorki osariik kehtestas tervishoiutöötajatele vaktsineerimissunni ja kes neist ennast möödunud esmaspäevaks (27.09) ära ei vaktsineerinud, ootab ees vallandamine. New Yorki kuberner Kathy Hochul kaalub vallandatud õdede-hooldajate ja teiste meditsiinitöötajate asemel panna ametisse rahvuskaardi sõdurid. 

Lisaks rahvuskaardile kaalutakse New Yorki osariigis kiirkorras "välismaalaste" palkamist, kellele muretsetakse kiirkorras vajalikud load. Osariigi tervishoiusüsteemi ähvardab kümnetesse tuhandetesse küündiv töötajate puudujääk, vahendab Reuters.

Laupäeval 25. septembril välja kuulutatud kava kohaselt kuulutab demokraadist Hochul välja eriolukorra, mis lubab palgata tööle vastavate ametioskustega inimesi teistest osariikidest ja välismaalt ning kutsuda tööle pensionil olevaid õdesid.

Hochuli sõnul kaalutakse samuti meditsiinlise väljaõppega rahvuskaardi sõdurite tööle panemist. 27. septembri seisuga oli osariigi 450 000 haiglate töötajast täielikult vaktsineerimata ümmarguselt 16 protsenti, ehk jämedalt 72 000 inimest.

Kava ei puuduta ainult hooldajaid, õdesid ja arste, vaid ka teenindavat personali, nagu näiteks sööklate töötajad ning koristajad.

Hochuli sõnul soovib osariik olla vaktsineerimiskohustuse täitmisel USAs esirinnas.

NY kuberner Kathy Hochuli avaldus eriolukorra väljakuulutamise kohta.

Pühapäeval külastas vastselt ametisse asunud kuberner "Kristlik kultuurikeskus" nimelist kirikut, kus pidas maha jutluse: "Ma vajan teid oma apostliteks. Ma vajan, et te läheksite välja ja räägiksite sellest [vaktsineerimisest] ning ütleksite, et me peame seda tegema üksteise jaoks." 

"Jeesus õpetas meid üksteist armastama ja kuidas muul viisil oma armastust välja näidata kui hoolida üksteisest piisavalt palju, et öelda: palun vaktsineerige ennast, sest ma armastan sind ja ma tahan, et sa jääksid ellu."

Hochuli kontori sõnul jäävad vallandatud tervishoiutöötajad ilma ka töötuskindlustushüvitistest. 

Toimetas Karol Kallas