Oath Keepersi liige oma isikliku relvaga läinud aasta 10. augustil Fergusoni rahutuste ajal tänaval korda hoidmas. Foto: Michael B. Thomas, AFP/Scanpix

Ameerika Ühendriikide presidendivalimiste lähenedes valmistuvad relvastatud omakaitserühmitused võimalikeks rahvarahutusteks, kui 8. novembril peaks pettuse läbi võitjaks osutuma demokraatide kandidaat Hillary Clinton.

Nagu vahendab Reuters, ei kavatse omakaitseväelased esimesena tulistada, kuid ei jäta kindlasti relvi koju. Vähemalt üks omakaitseväelaste üksus nimega Oath Keepers on kutsunud oma liikmeid üles võtma valimisjaoskonnad pettuse vältimiseks vaatluse alla.

Relvastatud omakaitse esimene tõusulaine Ühendriikides oli 1990ndate aastate alguses. Viimastel aastatel on nende read taas täienenud, tulenevalt president Barack Obama agendast piirata relvade omamist ning kärpida kohalike valitsuste volitusi ja võimalusi.

Viidatud Reutersi artikkel sisaldab videot omakaitseväelaste äsjastest õppustest.

Nagu kirjutab ärevakstegevaid suundumusi kajastades TruNews, palvetavad ja paastuvad paljud USA kristlased võimalikult rahumeelse lahenduse pärast lähitulevikus.