USA postiteenistuse vilepuhuja Veritase juhi James O'Keefiga vestlemas. Foto: kuvatõmmis

USA uuriva ajakirjanduse organisatsiooni Project Veritase poole pöördus juba teine postiteenistuse vilepuhuja, kelle sõnul plaanivad tema ülemused muuta tähtajast hiljem saabunud valimissedelite kuupäevad varasemaks, et need arvesse läheksid.

Pennsylvania osariigi Erie linna anonüümseks jäänud postitöötaja sõnas, et tema ülemused käskisid hiljem saabunud valimissedelid eraldada ja ülemustele üle anda. Eesmärgiks olevat neile lisada 3. novembri postitempel, mis võimaldaks hääli arvesse võtta.

Vilepuhuja James O'Keefe'iga rääkimas

Varem on Veritasele sarnasest skeemist teada andnud ka Michigani osariigi Traverse'i linna postitöötaja.

Erie linna töötaja kuulis skeemi enda sõnul kogemata pealt, valmistades parasjagu postisaadetisi ette. Siis nägi ta kohalikku peamist ülemust Rob Weisenbachi rääkimas keskastme juhi Darrel Locke'iga.

"Ma kuulsin teda ütlemas, et nad keerasid eile jama kokku. Ta ütles, et nad olid kogemata ühele sedelile neljanda kuupäeva pannud, aga oleks pidanud panema kolmanda. Ma arvan, et ma ei olnud mõeldud seda kuulma – ma olin üks viimaseid töötajaid majas. Ma arvan, et ta ei teadnud, et ma olin ikka veel seal," rääkis töötaja.

Weisenbach keeldus Veritasele pikemaid kommentaare jagamast. "See pole tõsi ja ma ei räägi ajakirjanikega, nagu teie," sõnas ta enne toru hargile panemist.

Mehe sõnul on ka teised töötajad olukorrast häiritud. "Ma olen kolleegidega rääkinud. Meie hulgas on ka vabariiklasi ja konservatiive. Ma ise olen libertaar ja hääletasin Trumpi poolt. Meil on ka liberaale, aga paljud mõtlevad, et miks me endiselt sedeleid vastu võtame?"

Töötaja sõnul koordineerib kohalik juhtkond igapäevaste konverentskõnede ajal teiste postijaoskondadega. Ka nüüd, kus valimispäev on juba möödas, olevat käsk jätkata sedelite vastuvõtmist.

"Neil oli eraldi koosolek ja üks ülemustest ütles meile põhimõtteliselt, et peame neid endiselt vastu võtma ja otse ülemustele edasi andma. Täna, neljapäeval, võtsime ka sedeleid vastu." Mehe sõnul nägi ta hunnikut sedeleid oma ülemuse laual. Vilepuhuja ütles, et ülemused ootavad tavatöötajate lahkumiseni, enne kui tegutsema hakkavad.

Toimetas Jaanus Vogelberg