Ekraanitõmmis Õiglust Dallasele Kohe võrgulehelt.

Ameerika Ühendriikide Texase osariigi suurlinna Dallase rassiõigluslased teevad jõukate valgete progressiusklike seas aktiivselt kampaaniat, et need ei saadaks oma valgeid lapsi Ivy Liiga ja teistesse tippülikoolidesse, et rohkem kohti jääks värvilistele inimestele. Kampaania põhjenduseks tuuakse "ajalooliste väärtegude heastamine".

Organisatsioon Õiglust Dallasele Kohe (Dallas Justice Now; DJN) saadab valgetele rikastele demokraatidele kirju, milles nõutakse "ülikooli tõotuse" allkirjastamist. Kirju levitatakse Dallase kõige rikkamates elamupiirkondades, nagu näiteks kuulsas Highland Parkis, vahendab The Post Millenial

Kirjad on tekitanud vastakaid arvamusi ja ühest sotsiaalvõrgu postitusest, millega on kaasas pilt saadetud kirjast, saab lugeda: "… need demokraatidest lapsevanemad on valmis kõndima tulistel sütel ja tapma kellegi ära selle nimel, et nende lapsed saaksid Ivy Liiga või mõnda teise tippkooli. Siis saavad nad Mustad Elud Loevad ühenduselt sellise kirja????

Äkilise rassiõigluse nõudjate kirjas seisab:

"Me kirjutame teile, sest nagu me saame aru, elate te Highland Parkis ja kuulute Highland Parki iseseisvasse koolipiirkonda, tänu millele saate te osa ääretutest privileegidest, mis on teile antud värviliste kogukondade arvelt.

Te elate Dallase kõige valgemas ja kõige rikkamas naabruskonnas ja kas te teate seda või mitte, olete te teeninud oma raha või selle pärinud värviliste inimeste rõhumise tulemusel. Kuid me saame samuti aru, et te olete demokraat ja Mustad Elud Loevad liikumise toetaja, mis teeb teist ühe meie liitlase ning annab teile võimaluse sellise julma ebaõigluse heastamiseks.

Me soovime, et te astuksite otsustava sammu, käituksite vastavalt oma sõnadele ja oleksite valmis tõelisteks ohverdusteks ning aitaksite muuta meie segregeeritud linna hulga õiglasemaks."

Suur hulk rassiõigluslaste ilmavõrgulehel olevat materjali paistab olevat nii pöörane, et tundub kohati naljana. Näiteks saavad inimesed täita ülikooli tõotuse vormi ka ilmavõrgus. Vormi juures küsitakse: "Kas te annate ülikooli tõotuse?" Vastusevariante on küsimusele kaks: "Ma olen silmakirjateenrist rassist." ja "Ma olen nõus.".  

Ülikooli tõotuse ilmavõrguvorm. Allikas: Dallas Justice Now

Tõotuse selgituses seisab: 

"Sõnadest ei piisa. Pühenda ennast tegudele ja too ohvreid selleks, et heastada sajandeid kestnud ebaõiglus. Vabastage kohad mustadele ja latinx [progressiusklikke uuskeele sõna Ladina-Ameerika päritolu inimeste kohta] kogukondadele läbi selle, et keeldute saatmast oma lapsi Ivy Liiga ja teistesse viiekümnesse US News & World Report pingerea tippülikooli ning julgustate oma sõpru, naabreid ja pereliikmeid tegema sedasama. Kujutage ette ,kui need sajad tuhanded vabanevad kohad täidetakse tõrjutud kogukondade poolt. Kujutage ette, millised võimalused see avaks. Me võime saavutada tõelise õigluse juba oma eluajal, kui valge rahvas on valmis tooma ohvriks oma privileegid."

DJN veebilehel seisab veel: 

"Valge inimesena, kes on eelisseisus nii oma valgesuse kui naabruskonna tõttu, saan aru vajadusest tuua ohvreid selleks, et heastada sajandeid kestnud mõrvad, orjuse, diskrimineerimise ja hariduslike ning majanduslike võimaluste puuduse, mille küüsis värvilised inimesed on vaevelnud.

Ma saan aru, et ligipääs tippkoolidele on võtmetähtsusega osa majandusliku ja sotsiaalse heaolu paranemise juures. Selle pärast ma luban, et minu lapsed ei esita sisseastumisavaldust Ivy Liiga ja US News & World Report 50 tippkooli, et kohad nendes koolides jääksid kohad värvilistele inimestele, millega ma aitan heastada ajaloolisi väärtegusid. Kui mul ei ole alla 18-aastaseid lapsi, siis luban, et julgustan oma priviligeeritud valgeid sõpru, naabreid ja pereliikmeid, kellel on lapsed, allkirjastama käesoleva tõotuse ja valvama, et nad seda ka täidaksid."

DJN lubab, et nende inimeste, kes tõotusele allkirja annavad ja nende, kes seda ei tee, nimed avalikustatakse. Organisatsiooni veebilehel on koht, kuhu tulevad "allkirja andnud valgete liitlaste" nimed.

DJN asutaja Michele Washington rääkis Dallas City Wire'ile antud intervjuus: "Meie koostatud tõotuse eesmärgiks on anda meie kogukondade lastele hariduslikud võimalused, millest nad on sajandite jooksul ilma jäetud."

Washingtoni sõnul arvab suur osa rikastest valgetest, sealhulgas neist, kes elavad 95 protsenti valgetes linnaosades, et nad on "liitlased", kuna nende maavaldustel seisab silt Mustad Elud Loevad või "nad näitavad oma heategevusgaladel musti inimesi nagu eksootilisi loomi". "Tegelikult on sellised inimesed probleem. Kui valged tahavad olla meie liitlased, siis nad peavad tooma ohvreid," leidis Washington.

"Kodanikuõiguste liikumise ajal riskisid meie valged liitlased oma eluga, et teha lõpp julmadele Jim Crow seadustele. Täna leiavad paljud inimesed, et sotsiaalmeedia postitustest piisab – see on meie, kes me oleme oma elud pühendanud sotsiaalsele õiglusele, jaoks valus kui nad mõtlevad, et see on sadade rõhumiste aastate heastamiseks piisav," jätkas aktivist intervjuus.

Toimetas Karol Kallas