USA merejalaväe ülem kindral David Berger Foto: Scanpix

Ühendriikide tippsõjaväelased on esinenud hiljuti sõnavõttudega, milles kiidetakse Bideni administratsiooni viljeletavat poliitikat indoktrineerida Ameerika sõjaväelasi sõjaväe poolt läbi viidavatel "eripalgelisuse" koolitustel. 

USA õhujõudude kindralstaabi ülem kindral C.Q Brown sõnas, et rassiliste ja seksuaalvähemuste kiitmisele suunatud eripalgelisuse koolitused on kiiduväärne algatus, kuna "kui inimesed liituvad sõjaväega, siis nad soovivad esmalt leida kaadrite hulgast omasuguseid – olla osaks tiimist ning tunda ennast hõlmatuna," vahendab portaal American Greatness

Brown kiitis eripalgelisuse indoktrineerimise programmi heaks, kuna see aitavat lennuväes paremini luua "sidusaid meeskondi".

Ka USA merejalaväe ülem kindral David Berger tunnustas "erinevus rikastab" koolitusi, väites, et tema hinnangul ei ole mingisugust tõestust, et need programmid võiksid vähendada merejalaväe moraali ja võitlusvõimet. 

Vabariiklaste partei senaatorid teevad hetkel jõupingutusi selle nimel, et vähendada Bideni administratsiooni ultraliberaalsete ideoloogiliste algatuste finantseerimist. 

Programme, mis juurutavad Ühendriikide sõjaväe eetosesse liberaalset ideoloogiat, on üha arvukamalt. Nende hulgas ka maavägedele hetkel läbi viidav programm, milles armee sõdureid ja ohvitsere õpetatakse, kuidas kasutada uudsetele sugudele mõeldud uudseid asesõnu. 

Poliitkorrektsuse juurutamise ideoloogiliste programmide üha süvenev edendamine leiab Ühendriikides aset ajal, mil soov relvajõududega liituda on langenud rekordmadalale. Möödunud aastal ei suutnud USA armee täita oma värbamiskvooti, puudu jäi 15 000 võitlejat. 

Toimetas Adrian Bachmann