Kaader Project Veritase Ilhan Omari häälekorjetegevust paljastavast videost. Foto: YouTube'i ekraanitõmmis

Poliitilise kallutatuse, korruptsiooni ja ebaõigluse paljastamisele pühendunud Ameerika Ühendriikide vabaühendus Project Veritas tõi päevavalgele Kongressi islamistist demokraadi ja vasakäärmusliku "löögirühma" liikme Ilhan Omari häälekorjeoperatsiooni. 

Project Veritas paljastas Somaalia päritolu Omari toetajate ebaseadusliku häälekorjetegevuse Minnesota osariigi immigrantide kogukonnas ja vanurite seas, vahendab Breitbart.

Minnesota on 2020. aasta USA presidendivalimiste, millega koos valitakse ka suur osa Kongressist ja Senatist, niinimetatud kiikuv-osariik (swing state), kus demokraatide ja vabariiklaste toetajaid on võrdselt ning mille valimistulemused on presidendivalimiste kaalukeeleks.

Project Veritase agendi salvestatud videol on näha, kuidas Omari kampaania kaastööline Liban Mohamed kiitleb sellega, kuidas tal on õnnestunud kokku korjata sadu inimestele saadetud eemalviibija hääletussedeleid (absentee ballots). Kirja teel toimuv eemalviibija hääletus on üks variant eelhääletada oma registreeritud elukohas. 

"Numbrid ei valeta. Numbrid ei valeta. … Sa näed, et mu auto on pilgeni [hääletussedeleid] täis. Need kõik on eemalviibija hääletussedelid. Kas sa ei näe? Vaata ainult neid, mu auto on täis," võib Project Veritase salaja filmitud videos kuulda Mohamedi kiitlemas.

Vasakäärmuslasest islamisti tegevust paljastavas videos astub üles ka vilepuhuja Omar Jamal, kes tunnistab, et Ilhan Omari häälekorjetegevus on avalik saladus ja kirjeldab, kuidas viimase kampaaniameeskonna liikmed ostavad tema jaoks hääli.

"Ta [Ilhan Omar] teeb kõik endast oleneva, et ta pääseks Kongressi tagasi ja selle nimel töötab tema jaoks sadu inimesi," rääkis Jamal.

Project Veritase asutaja ja juht James O'Keefe'i sõnul on "häälekorje tõsine probleem ja sellest on saanud suur äri. Meie viidatud häälekorjeskeemi uurimine näitab selgelt, kuidas südametunnistuseta aktivistid kasutavad ära vanureid ja sisserändajate kogukondi ning on teinud häältest turukauba."

O'Keefe'i sõnul "me näitame ameeriklastele, mis päriselt toimub ühes meie riigi suurtest linnadest [Minneapolise osariigi pealinnas Minnesotas] ja see ei ole mina, kes nii väidab, need on poliitilise kampaania töötajad ise, kes seda videotes ise räägivad."

Keefe'i sõnul on Project Veritase uurimine paljastanud Minnesota 6. linnaosas (Ward 6) kolm häälekorjeskeemi sõlmpunkti: Riverside Plaza korterelamute kompleks, Horn Towers'i vanurite kogukond ja Minneapolise valimiste ja hääletajate teenuste kontor aadressiga Hennepin Avenüü 980 E, mis on ka koht, kus saab hääletada ning ära anda kirjalikke eemalolijate ja eelhääletussedeleid.

Project Veritase juristi Jared Edge'i sõnul ootavad Mohamedi ja teisi häältekorjajaid süüdimõistmisel rasked karistused, mis ulatuvad kuni viie aastase vangistuse ja kümnetesse tuhandetesse dollaritesse küündivate trahvideni.

O'Keefe'i videos esineb ka tunnistaja, kelle sõnul täidavad valimissedeleid "inimesed, kes töötavad Kongressi saadiku Ilhan Omari heaks".

Project Veritase demokraatide häälekorjet paljastav video avalikustati pühapäeval 27. septmebril ja esmaspäeval avaldas Ameerika Ühendriikide president Donald Trump lootust: "See on totaalselt ebaseaduslik. Ma loodan, et USA föderaalvõimude prokurör Minesotas võtab selle käsile ja vaatab tema [Omari] viidatud ja teised väärteod tõsiselt üle. Kui ta seda ei tee, siis mille pärast???"

Minnesota osariigis elab Ameerika Ühendriikide suurim somaali sisserändajate kogukond ja Minneapolis on saanud hüüdnime "väike Somaalia". Nii nagu Omar, on valdav enamus Somaalia sisserändajaid esimese põlve immigrandid.

Ilhan Omar on silma paistnud lääne kultuuri ja ajaloo mõnitamisega, ta on tuline BLM-liikumise toetaja, ta toetab avalikult äärmuslikke islamiliikumisi, kahtlustatakse, et ta on saanud raha islamistlikelt organisatsioonidelt Kataris ning seda, et võimude petmiseks abiellus oma vennaga.

Toimetas Karol Kallas