Biomeetriline tuvastus Moskva Perekrestoki supermarketis Foto: Scanpix

Miami International Airport teatas, et võtab 2023. aastal kasutusse reisijate biomeetrilise tuvastamise tehnoloogia, vahendab International Airport Review.

Süsteemi katseperiood koos USA piirivalvega algas juba 2019. aastal ja lennujaama sõnul on süsteem aidanud lühendada lennujaama väravate läbilaske kiirust. 

"Miami rahvusvaheline lennujaam on USA üks koormatumaid lennujaamu ja reisijate arv jätkab kasvamist," sõnas lennujaama tegevjuht Ralph Cutié. "Biomeetriline pardalemineku süsteem on peamisi samme, mis me teeme selleks, et tulla toime järgnevate aastate reisijate arvu kasvuga."

"Me näeme üle maailma, et reisijad tahavad lennujaamast kiiremini läbi saamiseks kasutada just automatiseeritud süsteeme," kommenteeris näotuvastustehnoloogiat juurutav IT-ettevõte SITA Ameerika juht Matthys Serfontein. "Meie Smart Path biomeetriline lahendus võimaldab tulevikus süsteemi laiendada ja kasutada erinevaid digitaalse identiteedi vorme."

Steven Mosher Rahvastiku uurimise instituudist ja juhtiv Hiina ekspert on sellise massiivse süsteemi juurutamise osas kriitiline, vahendab LifeSiteNews.

"Ma ei taha elada kõrgtehnoloogilises diktatuuris, nagu me näeme seda Hiinas, kus igaühte jälgitakse kogu päeva kaameratega, rääkimata nutitelefonidest," kommenteeris Mosher. 

"Me oleme sellele juba väga lähedal," hoiatas Mosher ja sõnas, et Ühendriigid peaksid vastu võtma karmid privaatsuse kaitse seadused selleks, et kaitsta inimesi sellise pealetükkiva valitsusepoolse jälgimise eest.

"Näib, et näotuvastuse kasutamine laieneb tohutult," hoiatab arengute eest ka Fox News'i kommentaator Dan Gainor.

Toimetas René Allik