Trumpi toetajad Arizonas Maricopa maakonnas meelt avaldamas. Foto: Scanpix

USA presidendivalimised on arenenud musta stsenaariumi järgi – mitmetes osariikides koguneb tõendeid laiaulatuslikust ja erinevaid taktikaid kasutavast valimispettusest.

Federalist kirjutab otsesõnu – demokraadid püüavad varastada valimised Michiganis, Wisconsinis ja Pennsylvanias. Esiteks on endiselt arusaamatu, kuidas Michiganis ja Wisconsinis saabusid keset ööd tohutud häältekogused Bidenile, mille hulgas polnud mitte ühtegi häält Trumpile. Kommentaatoreid, kes asjale tähelepanu juhtisid, hakkas Twitter koheselt tsenseerima – sealhulgas legendaarset vabariiklasest poliitikut Newt Gingrichi.

Ühe väite kohaselt kirjutati Joe Bideni poolt Michiganis saadud häältesaagile lihtsalt kogemata üks null otsa. Kas tegu oli tõesti süütu eksimusega, näitab aeg ja põhjalikum uurimine. Michigani Antrimi maakonnas aga näitasid esialgsed hääletustulemused, nagu oleks Biden 29 punktiga ees. Tegu on maakonnaga, kus Trump võitis Hillary Clintonit 2016. aastal 30 punktiga, nii et tulemus on selgelt väär. Kohalikud valimisametnikud lubasid asja uurida.

Eriti veider on see, et Michigani osariigi ametliku kodulehekülje kohaselt juhib Trump 2,373,024 hääle ja seega 51.07% häältesaagiga. Associated Pressi kaart näitab aga Trumpile 2,63 ning Bidenile 2,77 miljonit häält.

Steven Crowderi telesaates esitatud väite kohaselt filmis üks advokaat seda, kuidas Michiganis Detroiti linnas saabus kell 5 öösel ehk kaheksa tundi pärast tähtaega valimisjaoskonda hääletussedeleid täis kaubik. Veokil puudusid postiteenistuse märgistused ja juhil polnud seljas vormi, samuti puudus tal ametimärk. Täiendatud 6. novembril kohaliku telejaama töötajate sõnul olevat tegu olnud fotograafiga, kes laadis maha oma varustust, mitte hääletussedeleid.

Pennsylvanias paistab skeem olevat veidi erinev. Bidenile ei anta statistiliselt absurdseid 100-protsendiseid häältekoguseid. Selle asemel saab kohalik võim võtta arvesse ka neid hääli, mis saabuvad pärast tähtaega ning millel puudub isegi postmark. Sellise loa andis kohalik osariigi ülemkohus. Täiendatud 6. novembril – esialgne sõnastus antud lõigus "Selle asemel plaanib kohalik võim võtta arvesse ka neid hääli, mis saabuvad pärast tähtaega ning millel puudub isegi postmark." oli liigselt kindlas kõneviisis.

Kõige räigem tõend sellest, et midagi on osariigis mäda, on aga kohaliku peaprokuröri 31. oktoobril tehtud väljaütlemine. "Kui kõik osariigi hääled kokku loetakse, siis Trump kaotab," sõnas peaprokurör Josh Shapiro. Tegu peaks olema justkui sõltumatu ametnikuga.

Trumpi lähikondlane Rudy Giuliani ütles, et Pennsylvania peamises linnas Philadelphias on üle loetud väga kahtlasi posti teel saabunud hääli ilma korraliku järelevalveta. "Tegu on demokraatlikku parteid juhtivate lurjuste sünkroniseeritud pingutusega," sõnas ta pressikonverentsil.

Giuliani väitel sunniti vabariiklastest valimiste jälgijad hääletuslaudadest eemale, nii et nad ei saanud protsessi adekvaatselt jälgida. Nii olevat ilma tunnistajateta üle loetud 120 000 sedelit. Giuliani sõnul on juba algatatud ka vastav kohtuasi. "Kas te peate meid idiootideks?" küsis endine New Yorgi linnapea.

Endise Trumpi administratsiooni ametniku, juba mõne aja eest värvilise revolutsiooni eest hoiatanud Michael Antoni sõnul on kummastav, et vähemalt viies osariigis, mida kontrollivad demokraadid, pandi valimisööl häälte ülelugemine nn pausile. Anton juhib tähelepanu, et Philadelphias ilmus samuti välja 23 277 hääletussedelit, mis kõik olid Bidenile – statistiliselt pea võimatu juhtum. Samuti on paljudes demokraatlikes piirkondades anormaalselt kõrged valimistel osalemise protsendid.

Antoni sõnul on sedelite ülelugemise peatamiseks ainult üks põhjus – nii saab teha kindlaks, kui palju võltsitud hääli on vaja juurde "toota", et võita.

Project Veritas on samuti pettusi paljastamas. USA postiameti vilepuhuja ütles Veritase asutajale James O'Keefe'ile, et tema ülemus käskis tal uued saabuvad hääletussedelid eraldi kastidesse panna, et postitöötajad saaks neile panna võltsitud märkmed, nagu oleks sedelid tähtajaks kohale jõudnud.

Arizonas ei võetud aga väidetavalt arvesse markeritega täidetud hääletussedeleid. Vabariiklasest kohalik prokurör on enda sõnul saanud sadu kaebusi kodanikelt, kes kardavad, et nende häält läks kaduma. Osariik on olnud traditsiooniliselt vabariiklaste kants, kuid seekord on juhtimas Biden.

Trumpi toetajate poolt üle riigi organiseeritakse "Peatage vargus!" üritusi, et toimuva vastu protesteerida.