Harry Roseland: Kodu valgus Foto: artrenewal.org

Kui üldjoontes oli Eesti korporatiivse meedia suhtumine emadepäeva soosiv, siis emadust tähistavate lugude sekka sattus ka mitmetimõistetavaid seisukohti ja mürgisemaid märkuseid. Karol Kallas teeb ülevaate.

Esimest korda ajaloos otsustas Eesti Vabariigi president, et ta ei osale naisliidu emadepäeva aktusel, millel anti üle aasta ema tiitel. Alar Karis ei ole ise selgitanud, miks ta aktusele ei läinud ja presidendi otsust ei oska kommenteerida ka naisliit.

Naisteajakiri Anne & Stiil üllitas emadepäeval jutu Janast, Miast ja Krõõdast, kelle eluplaanide hulka laste saamine ei kuulu. "Ma ei taha emaks! Naiste avameelsed ülestunnistused: tõesti ei soovi välja veninud ripprindu, venitusarmidega kõhtu, ülekaalulist keha," on sobivalt pealkirjastatud ajakirjanik Riina Palmiste kokku kirjutatud lugu.

Kolumnist Margi Adorf kirjutas emadepäevaks arvamusloo pealkirjaga "Arvamus, et iga naine sobib emaks ja peaks emaks saama, on vale". Adorf keskendub oma jutus emade vaimsele tervisele: "Nii nagu me ei saa eeldada seda, et igast inimesest saaks tippsportlane, edukas juht, kvantfüüsik või köieltantsija, ei saa me ka igast naisest eeldada seda, et ta peaks kindlasti saama emaks. Juba ainuüksi niisugune surve mõjutab vaimset tervist."

Lõpetuseks peab naisliit aru aasta ema ja isa tiitlite andmise lõpetamise teemal. Naisliidu auesinaise Siiri Oviiri sõnul on liit pidanud antud teemal küll aru, kuid lõplikku otsust pole veel langetatud. Ühe tiitlite andmise lõpetamise põhjusena toob ta välja "… ühel vabaühendusel on alati rahadega kitsas ja üksinda on suurejooneliste kontsertide korraldamine kallis".

Toimetas Karol Kallas