Raul Siem. Foto: erakogu

EKRE esimees ja siseminister Mart Helme kinnitas ERR-ile, et esitab uueks väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministriks oma nõuniku Raul Siemi.

Helme ütles, et Siem on juba kohtunud ka peaminister Jüri Ratasega, kes viib Kadriorgu paberi Kaimar Karu lahkumise ja Siemi ametisse asumise kohta.

“Raul Siem on läbiproovitud inimene, tal on pikk poliitiline kogemus, pikk staaž erakonnas ja ta on inimene, keda ma läbi ja lõhki usaldan,” ütles Helme.

EKRE esimees Mart Helme andis täna ettevõtlusminister Kaimar Karule ootamatu korralduse ministriametist lahkuda. Rahandusminister Martin Helme sõnul aga ei tekkinud Karuga usalduslikku ja töist koostööd.

1973. aastal sündinud Raul Siem on ettevõtja, jurist ja poliitik. Ta on EKRE liige.

Siem on tegutsenud üle 20 aasta tippjuhtimise- ja õigusvaldkonnas. Ta on ekspert tsiviilõiguse, maksuõiguse, tolliõiguse ja andmekaitse alal ning on olnud tegev uute transiidikoridoride, tehaste ja mitmete riiklikult oluliste IT-projektide juures.

2. augustist 2016 kuulub Siem EKREsse. 2017. aasta kohaliku omavalitsuse volikogude valimistel sai ta 164 häälega Rae vallavolikogu liikmeks. Mullu septembrist on Siem ka erakondade rahastamise järelevalve komisjoni liige.