Kaimar Karu ministriks nimetamine 2. novembril 2019 Kadriorus. Foto: Scanpix

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna poolt väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministriks kutsutud Kaimar Karu on oma hiljutistes seisukohaväljendustes andnud mõista, et ta ei jaga kõiki ERKE väärtusi ega määratle end ei parempoolse ega konservatiivina.

Vastates 7. novembri saates "Esimene stuudio" saatejuht Andres Kuuse küsimusele sellest, kelleks Karu ise end maailmavaateliselt peab – kas parempoolseks, konservatiiviks, liberaaliks või millekski muuks –, toonitas minister, et "need sildid on tänaseks kaotanud igasuguse tähenduse".

"Kas sa oled parempoolne või vasakpoolne, kas sa oled konservatiiv või liberaal – neid sõnu kasutatakse nii kiitvalt kui halvustavalt, aga samas on nende sõnade tähendus nii kuulaja kui ütleja jaoks tihti väga erinev," selgitas ta.

Karu sõnul mõtles ta varem endast kui liberaalist, aga tänapäeval on ta nõus paljude joontega, mis iseloomustavad konservatiivide tegevust.

"See on ikkagi Rootsi laua moodi – osade seisukohtadega olen nõus, osadega mitte ja ei ole ühtegi silti, mis sajaprotsendiliselt mind ära kirjeldaks.

Toimetas Varro Vooglaid