Breitbarti andmetel levivad sotsiaalmeedias kulutulena fotod ja video vähemalt ühest Euroopa Liidu lipuga soomukist, mis laupäeval Pariisis kollastest vestidest protestijate vastu kasutusel oli.

Väidetavalt on video- ja fotomaterjalist tugevalt häiritud end juba varasemalt Euroopa Liidu ühise armee, piirivalve ja poolsõjalise politsei loomise ambitsioonide pärast ebakindlalt tundnud inimesed.

"Ma ei usu, et inimestele jõuab kohale, kuivõrd sügavalt murettegev see on. See pole pelgalt sümboolika – see on EL [kollaste vestide] vastu, Euroopa Liit prantslaste vastu," hoiatas Briti akadeemik ja juhtiva toori poliitiku Michael Gove'i endine nõunik Adrian Hilton.

Ühe kommenteerija hinnangul oli selline pilt "kohutav" ning "pigem Euroopa Liidu kui Prantsuse  lippudega märulipolitsei saatmine … saadab sõnumi, et Prantsuse oma võimud on prantsuse rahva vastu."

Nagu spekuleerivad ajakirjanikud, võis Euroopa Liidu lipp soomukil tähistada osalust poolsõjalises Euroopa "sandarmeerias" European Gendarmerie Force (EGF/ EUROGENDFOR), mis tehniliselt pole küll Euroopa Liidu organisatsioon, kuid osaleb sageli Euroopa Liidu projektides.

Toimetas Urho Meister