Aluspükstes "Obama" 2015. aasta 27. juunil Londoni homomarsil. Üritusel toodi esile LGBT-kogukonda puudutavaid küsimusi. Foto: Peter Nicholls, Reuters/Scanpix

Oma ametisoleku viimasel aastal andis USA eelmine president Barack Hussein Obama haridusasutustele korralduse lubada õpilased tualettidesse ja riietusruumidesse vastavalt soole, mille nood ise endale on valinud ning kuidas parasjagu tundub.

Koolidel keelati nõuda, et õpilased esitaksid meditsiinilise diagnoosi või sünnitunnistuse. Ühtlasi anti õpilastele õigus osaleda lähtuvalt tunnetatud soost kooli spordiüritustel.

Fox Newsi ajakirjanikule Tucker Carlsonile antud intervjuus tegi radikaalse naisliikumise Women's Liberation Front liider Kara Dansky sellise "sooülese" vetsuskäimise korralduse maatasa.

Kogu see küsimus on "kaugemalt laiem, kui tualettruumid, riietusruumid, duširuumid…," ütles Dansky ning selgitas, et "iga mees, kes identifitseerub enda silmis naisena võib minna igasse naiste tualettruumi, riietusruumi, duširuumi jne, ühiselamutesse…"

"Aga see läheb veelgi kaugemale, kui see. Et defineerides ümber naised ja tüdrukud – et see sisuliselt tähendaks keda iganes, kes identifitseerib end naise või tüdrukuna.. aga meie arvates on naine ja tüdruk mõtestatud ja konkreetsed kategooriad, väärt kodanikuõigustest lähtuvat kaitset," jätkas ta.

"Sa ütlesid samuti, et küsimus on naiste ja tüdrukute kustutamises," ütles Tucker. "Mida see tähendab?"

"Kui sugupool defineerida identiteedist tulenevalt… siis kaotab naiste ja tüdrukute kategooria oma tähenduse ja mõtte," selgitas Dansky, viidates sellele, kuidas naised ja tüdrukud pärast sajandite pikkust pingutust oma õigused kätte on võidelnud.

Ta jätkas: "Ja see läheb veelgi laiemale… keeleküsimustes, meil ei lubata enam rääkida kehaosadest, meil ei lubata rääkida rasedatest naistest vaid tuleb öelda "rasedad inimesed" … keel käib alla, sõnad käivad alla…"

Tucker ütles: "Nii et bioloogilise reaalsuse tunnistamine on nüüd vihkamine, teisitisõnu?"

"Jah."

https://www.youtube.com/watch?v=ceRPvJVlL1g