Euroopa Parlamendis Brexiti vormistamise läbirääkimiste juhtimise endale rabanud Guy Verhofstadt võttis aega, et ilkuda kolleegi Nigel Farage'i üle ja süveneda küsimusse, mida Euroopa Komisjoni esiläbirääkija Michel Barnier talle kohtudes kohvi või tee sisse sokutas.

Mäletatavasti tunnistas Farage veidi pärast kõnealust kohtumist, et on "võibolla" sunnitud toetama teise Brexiti-referendumi korraldamist, et eurofiilide virisemisele lõpp teha.

Verhofstadt alustas tõdemusega, et Farage "pole siin" (õigemini "seal", sest Verhofstadt ütles there – toim) ja Barnier pole "seal", aga ta tahtis kangesti teada, mida viimatimainitu inglasele kohtumise ajal "tee või kohvi sisse pani," sest too oli hiljem "täiesti segaduses."

"Ma ütlen, mis ainet pandi selle tee või kohvi sisse?" ütles ainsana oma küsimuse üle itsitav Verhofstadt videopildi järgi osavõtmatule publikule tühjavõitu saalis.

"Ja siis viis minutit (paar tundi – toim) hiljem on ta selle teise referendumi vastu."

Farage oli veidi aega tagasi hoiatanud, et Briti rahvas"peab valmistuma" teist korda hääletamiseks.

Ta kirjutas Twitteris: "See on viimane asi, mida ma iial oleksin soovinud, kuid ma kardan, et see sunnitakse meile peale."

Siiski oli ta veendunud, et kordushääletuse korral hüljataks Euroopa Liidu liikmelisus suurema häälteenamusega.

Sõiduvees Verhofstadt kasutas oma sõnavõttu ka selleks, et mõnitada Suurbritannia varasema passi sinist värvi.

Teatavasti tuleb paljude brittide jaoks oluline ja sümboolne tumesinine pass peatselt tagasi.

Mis juhtus? Farage toetab teist Brexiti-referendumit