Süüria president Bashar al-Assad külastamas koos oma naise Asmaga Sednaya nunnakloostrit 25. detsembril 2016. Foto: AP/Scanpix

Aleppo Süüria valitsusvägede kätte langemine on idamaise ilmaliku türannia võit islamiterrorismi üle. Enamik opositsiooni, kellele lääs Aleppos kaasa elas, koosneb radikaalsetest islamivõitlejatest, kirjutab islamiuurija Üllar Peterson Eesti Päevalehes.

Petersoni sõnul on Aleppo piiramise lugu näide lääne valikulisest ja silmakirjalikust suhtumisest Süüria sündmustesse, sest 2013. aastal, kui Aleppo oli islamistide piiramisrõngas, ei muretsenud lääne meedia linnaelanike saatuse pärast ega reageerinud ka alla andnud valitsusväelaste massihukkamistele.

“Elades kaasa pigem valitsusvastastele jõududele on lääs reetnud Süüria kristlased, islamivähemused ja ilmalikud sunniidid,” sedastab Peterson ja jätkab:

“Olukord on paradoksaalne, sest kui lääne vasakpoolsetel ja liberaalidel peaks kellegagi islamimaailmas midagi ühist olema, siis on see sekulaar-sotsialistlik Assad. Tema on väheseid islamimaailma valitsejaid, kes kaitseb kristlasi, islamivähemusi ja mõõdukaid sunniite ning ilmalikke vahhabiitide mahitatava islamiülimuse eest.”

Nüüd on vabastatud Aleppos püsti pandud jõulupuu.