Grillitud lihaveise T-Bone steik. Foto: Bigstockphoto

Hiljuti Dubais peetud ÜRO kliimakonverentsil maailmale ökoloogilise kasinuse möödapääsmatusest kõnelenud delegaadid einestasid ettekannete vahel peetud söömaaegadel kõige peenema lihavalikuga, nagu konverentsi järgselt on päevavalgele tulnud. 

Fox News'ini jõudnud info kohaselt maiustasid inimkonnale liha keelustamist propageerivad rohepöörajad tõeliselt sübariitlike loomsete valkudega.

Menüüsse kuuluvad hõrgutised hõlmasid endas nii "mahlaseid lihakamakaid", "suitsutatud wagyu-burgereid" kui ka "Philadelphia juustusteike". Omal kohal olid ka "suus sulavad barbecue tükid" ning "aafrikapärane grill".  

ÜRO kliimadelegaadid vajasid ilmselt turgutust, kuna hetkel töötavad nad järjekordse peatselt trükimusta nägeva raporti kallal, mis kutsub inimkonda vähendama olulisel määral lihatarbimist. Seda kõike mõistagi selleks, et päästa planeet kliimakatastroofist.  

"Globaalse eliidi silmakirjalikkusel pole ilmselgelt piire – tegemist on samade inimestega, kes lendavad ümber maailma eralennukites ning dikteerivad oma roheagendat propageerides lihtrahvale, et nad peavad jätma hüvasti lennureisidega," kommenteeris kliimakonverentsil aset leidnud kahepalgelisuse paraadi vabariiklasest kongresmen Mike Flood

USA karjakasvatajate ühingu (National Cattlemen's Beef Association) asepresident Ethan Lane'i sõnul ei ole lihatarbimise drastiline vähendamine ei teostatav ega ka efektiivne lahendus kliimamuutuste vääramiseks.

"Ajal, mil alatoitumus painab paljusid maailma riike, tabaks kõrgekvaliteetse loomse valgu keelustamine kõige rängemalt hoopiski vaeseid riike, mis ei ole võimelised maksma (rohepöörde poliitikate poolt põhjustatud) kõrgemaid hindu," lausus Lane Fox Newsile. 

ÜRO toidu- ja põllumajanduse organisatsiooni andmetel panustab USA lihakari vaid 2% USA kasvuhoonegaaside loomesse, moodustades 0,5% kõikidest maailma (inimtekkelistest) kasvuhoonegaasidest.  

Toimetas Adrian Bachmann