Ajaloolane ja poliitik Lauri Vahtre taunib Eesti LGBT Ühingu riiklikku rahastamist. Foto: Scanpix

Ajaloolane ja poliitik Lauri Vahtre kirjutab ERRi portaalis, et avalik võim ei peaks rahaliselt toetama ükskõik milliseid vähemusi, seda enam, et paljud vähemused ei saa mingisugust riigivõimu toetust. Tema sõnul peaks riik toetama vaid kiiduväärseid vähemusi.

Vahtre sõnul on demagoogiline väita, et soov lõpetada homoaktivistlike ühingute riiklikku rahastamist kujutab endast vähemuste õiguste rikkumist.

"Eestis on palju vähemusi, kellest lõviosa ei saa mingit toetust. Need vähemused on kõik lubatud ja legaalsed, kuid mitte ühtviisi kiiduväärsed. Riik aga peaks toetama vaid kiiduväärseid," toonitab ta artiklis, mis kannab pealkirja "Süvalollusele tuleb vastu hakata. Aga kuidas?"

"Kui keegi asutaks Viina- ja Õllesõprade Ühingu, siis kahtlemata oleks tegu millegi legaalsega (viina ja õlle joomine ei ole keelatud), teiseks esindaks see teatud vähemust, aga kas riigi toetus sellisele ühingule oleks sobiv? Usutavasti mitte," osutab Vahtre selgitades, et üks asi on lubada inimestel alkoholi tarbida, aga sootuks teine asi oleks hakata alkoholi tarbimisest oma identiteedi keset tegevaid aktiviste riiklikult rahastama.

Isamaa ridadesse kuuluva poliitiku sõnul oleks mõistlik, kui vasakliberaalsele ideoloogilisele propagandale pühendunud ühingud tegutseks oma raha eest, sest siis oleks ka näha, kui palju neil tegelikult ühiskonnas poolehoidu on.

"Aga ei lähe läbi. Selline hoiak tembeldataks lennult tagurlikuks ja konservatiiv peab arvestama "kodanliku hukkamisega". Nagu korduvalt nähtud, tehakse temast pimedusejünger, kes tahab keelata vaba sõna ja vaba mõtet," osutab ta.

Kõige olulisem on Vahtre sõnul ideoloogilise hullumeelsuse pealetungiga silmitsi seistes säilitada kaine mõistus ja nimetada lollusi julgelt lollusteks. "Seda võiks võtta koguni moraalse kohusena," ütleb ta.

Toimetas Varro Vooglaid