Foto: Piqsels

Käesoleva aasta septembris ilmus teadusajakirjanduses ülevaade, milles selgitatakse, et Covid-19 vaktsiinidega seostatud äkksurmad ja kõrvalnähud ei pruugi olla mitte vaktsiinide, vaid vaktsiinidega kaasnevatest võimalikest ohtudest rääkivate inimeste süü.

Hiina Vabariigi teadusajakirjas BioMedicine ilmunud uuring kannab nime "Covid 19 vaktsiinid ja tajutud kaasnähtude väärtõlgendamine" (Covid 19 Vaccines and the Misinterpretation of Perceived Side Effects), mille autoriks on pika eluea geenisaladusi uuriv Austraalia teadlane Raymond Palmer.

Palmer kirjutab uuringu kokkuvõttes:

Covid 19 ja massivaktsineerimiste programmide ajal on vaktsiinivastaste liikumise populaarsus maailmas kõigi aegade kõrgeim. Suur osa sellisest vaktsiinide vastasest meelsusest on seotud väidetavate kõrvalnähtudega, mida vaktsiinivastaste salgad põlistavad sotsiaalmeedias.

Hirmu külvavad ja väärteavet levitavad inimesed, kellel pole teadusvaldkonna ettevalmistust, terroriseerivad inimesi, et nad loobuksid vaktsineerimisest. Sedasi seavad nad inimesed viirusepuhangute puhul ohtu ja võivad lisaks põhjustada suurel hulgal kõrvalnähte, mis ei ole vaktsiinist põhjustatud, kuid mida seostatakse vaktsineerimisprotsessiga.

Käesoleva lühiülevaate andmestik võib selgitada, et vaktsineerimisvastaste liikumise poolt põlistatud väärteave võib põhjustada rohkem kõrvalnähte ja surmasid kui ükskõik milline vaktsiin.

Sellekohasest teaduslikust kirjandusest on tehtud pisike ülevaade, milles järeldatakse, et vaimne pinge põhjustab otseselt veresoonte ahenemist (vasokonstriktsiooni) ja arteriaalsete veresoonte kokkutõmbumist.

Sellest järeldub, et kui inimene on vaktsineerimise tõttu paanikas, mures, stressis või hirmul, siis tema arterid tõmbuvad vaktsineerimise ajaks kokku ja muutuvad väiksemaks. Selline bioloogiline mehhanism (veenide, arterite ja veresoonte ahenemine vaimse stressi tõttu) on kõige tõenäolisemalt põhjuseks, et peatselt peale vaktsiini sisestamist võib inimeste veri hüübida, neid on tabanud insuldid ja südameinfarktid, uimasus, nõtrus, hägune nägemine, lõhna- ning maitsemeele kaotus. 

Patsientide äärmusliku vaimse stressi põhjuseks on kõige tõenäolisemalt erinevate vaktsiinivastaste gruppide poolt hirmu külvamine ja hirmutamise taktikad.

Käesolev uurimus ei ürita välistada kõiki tuvastatud [vaktsiinide] kõrvalnähte, kuid on väga tõenäoline, et paljud kõrvalnähud, mis on inimesi tabanud lühikest aega peale vaktsineerimist, võivad olla piiratud või takistatud vereringluse tulemus, mille on põhjustanud veresoonte või arterite ahenemine, mille on omakorda põhjustanud emotsionaalne ahastus või vaktsiine ümbritsevast hirmust tingitud platseebo.  

Viimase lõigu lõpuosas tahab uuringu autor ilmselt öelda, et "vaktsiinivastaste" tekitatud hirm tekitab vaktsineeritutele platseeboefekti (patsiendi ootustel ja muudel psühholoogilistel teguritel põhineva mõju), mille tulemuseks on nt filmis "Suri ootamatult" kirjeldatud tervisehädad ja surmad.      

Toimetas Karol Kallas