"Suri ootamatult" dokumentaalfilmi avakuva. Pilt: Rumble'i ekraanitõmmis

21. novembril esilinastus Ameerika Ühendriikide meediategelase Stew Petersi dokumentaalfilm "Suri ootamatult", milles käsitletakse Covid-19 vastu vaktsineerimisega kaasnevaid äkksurmasid. Film on asjalik vaatamine, kuid selle juures peaks säilitama kriitilise meele.

Petersi dokumentaalfilmis "Suri ootamatult" (Died Suddenly) on välja toodud mõned olulised faktid, mida inimesed võiksid teada ja mida rahvatervisetööstus võiks avalikkusele selgitada. Näiteks surnute palsameerijate, lahkajate ja matusekorraldajatega tehtud intervjuud on silmi avavad.

Surnute veresoontest on peale Covid-19 vaktsineerimise algust leitud pikki heleda kiulise materjali ribasid. Selles teabes pole midagi uut, kuid nimetatud fenomenist on filmis tehtud korralik ülevaade – dokumentaalfilmis näiteks näidatakse, kuidas balsameerimise käigus üks selline asi inimesest eemaldatakse. Samuti on igati asjakohased kohtuarsti Ryan Cole'i, ettevõtja Steve Kirschi ja emaduse eksperdi James Thorpiga tehtud intervjuud.    

Paraku on dokumetaalfilmis igati adekvaatse teabe kõrval esitatud mitmeid väiteid, mis kas ei vasta tõele või pole leidnud tänaseni otsest kinnitust.

Mõned mitte päris üheselt selgete väidete näited:

Esimesena võib välja tuua DMED andmebaasi (Ameerika Ühendriikide sõjaväe meditsiinilise andmebaas) ülevaate. Käesoleva aasta alguses selgus, et peale sundvaktsineerimist Covid-19 vastu on sõdurite seas hüppeliselt kasvanud raskete haiguste esinemine. Peale kolme vilepuhuja paljastusi eemaldas sõjavägi andmebaasi ilmavõrgust, tegi selle ümber ja sügiseks üllitati "uus ja parandatud DMED 5.0", milles on väidetavad andmete sisestamise vead ära parandatud.

Kuigi sõjaväe käitumine on kahtlane, ei saa paraku midagi kindlat sellele andmebaasile toetudes väita, mida kasutavad ära kõikvõimalikud "faktikontrollijad".   

Teiseks: Austraalias pole sündide arv vähenenud, vaid see on ametliku statistika järele nii 2021. kui käesoleval aastal kasvanud. Korraks oli statistikaga küll segadus, mille põhjuseks tuuakse probleemid andmete sisestamisega.   

Kolmandaks: Pfizeri aruannet Ameerika Ühendriikide Toidu ja Terviseametile (FDA), millest loetakse välja, et vaktsiinikatsetuse ajal katkesid rohkem kui 80 protsendi last kandvate emade rasedused, tõlgendatakse väidetavalt valesti. Algselt Pfizer ei soovitanud rasedaid uute mRNA vaktsiinidega süstida ja kõik rasedatele tehtud vaktsiinisüstid läksid arvesse vaktsiini kõrvalnähtudena. 

Kuna ravimitootjad, terviseametid ja rahvatervisetööstus kas varjavad või ei avalda kogu rasedate vaktsineerimist puudutavat andmestikku, ei ole võimalik otse väita, nagu mõjuks vaktsiin rasedusele halvasti. 

Samas on teada, et vaktsiin on keeranud sassi paljude naiste "päevad" (mõjutab reproduktiivorganeid) ja imetavatesse emadesse süstitud mRNA jõuab emapiimaga lastesse – mida see vaktsiinitootjate lubaduste järele ei tohiks teha.     

Neljandaks: kuigi "universumi kuningad" on aastakümneid hirmutanud inimesi "rahvastikupommiga" ja ÜRO, lääneilma ning Euroopa Liidu "rohekavade" tõenäoliseks tulemuseks on kohutav viletsus, nälg ja surm, mis omakorda toob kaasa maailma rahvastiku märgatava vähenemise, pole siiski teadaolevalt kuskil otseselt välja tulnud, et Covidi vaktsiinid oleks tehtud inimeste arvu piiramiseks. Kasu neist küll ilmselt suuremat ei ole, kuid vaipvaktsineerimise sunni taga on pigem inimestele nii tavalised rumaluse, upsakuse, saamatuse, ahnuse ja võimu(hulluse) ajed.  

Rahvatervisetööstus, poliitikud ja korporatiivne meedia on vaktsiinide kohta sisuliselt kõiges valetanud – need ei ole tõhusad, need ei hoia ära haigestumist ega peata haiguse levikut ning toimivad pigem viiruse võimendajatena (ADE) – ja varjavad olulist vaktsiine puudutavat teavet. Üks viimastest vaktsiiniversioonidest lasti näiteks käiku ainult kaheksa hiire peal tehtud katsete järel ja "teaduse kiirusel" läbi viidud vaktsiinikatsetused korraldati algselt lohakalt ning valesti. Samuti on kurb tõde maailma "hästi vaktsineeritud" riike tabanud liigsurmade laine. Ühendkuningriigis on liigsurmade arv viimastel kuudel suurem kui Covid-19 "pandeemia" tipus ja Eestis suurem kui see oli 2020. aastal, kus levis küll Covid, kuid mRNA vaktsiine käibes veel ei olnud.

Ainuüksi neil põhjustel võiks Petersi dokumentaali ära vaadata, kuid seda tuleks teha tervest mõistusest lähtuva teatud skepsisega. Dokumentaalfilm on üpris hoogne vaatamine.

"Suri ootamatult" dokumentaalfilmi saab vaadata samuti Odysee platvormil. 

(Artiklis on kasutatud Daily Scepticus ilmunud dokumentaalfilmi ülevaate materjale.) 

Toimetas Karol Kallas