Neil Young ja Joe Rogan. Foto: Scanpix

Spotify Technology SA teatas, et voogedastusplatvorm eemaldab oma kataloogist vasakäärmuslase ja Covid-19 vaktsiiniaktivisti Neil Youngi muusika, kuna viimane esitas Spotify'ile ultimaatumi, et kas platvormile jäävad Joe Rogani taskuhäälingu saated, või tema muusika. 

Young pöördus Spotify poole avaliku kirjaga, mis avaldati tema kodulehel, käesoleval nädalal ja nõudis, et kuna Rogan levitab Covid-19 vaktsiinide kohta väärteavet, siis platvorm peab kas eemaldama Rogani taskuhäälingu saated, või kustutab tema oma muusika kataloogi, vahendab Breitbart. 

"Me soovime, et kogu maailma muusika ja audiosisu oleks Spotify kasutajatele kättesaadav. Sellise eesmärgiga kaasneb suur vastutus, kuidas tasakaalustada kuulajate turvalisust ja loojate vabadust. Me oleme kehtestanud üksikasjaliku sisupoliitika ja alates pandeemia algusest oleme me eemaldanud üle 20 000 Covidit puudutava taskuhäälingu saate. Meil on kahju, et Neil on otsustanud oma muusika Spotify'ist eemaldada, kuid me loodame, et ta pöördub peatselt tagasi," selgitab Spotify kõneisik teemat.

Kirjas, mille Young oma kodulehele postitas ja sealt selle kiiresti ka maha võttis, pöördus ta oma mänedžeride meeskonna ja plaadifirma poole ning väitis, et tema arust lubab Spotify levitada "vaktsiinide kohta väärteavet". Young esitas ultimaatumi, et "nad [Spotify] võib omada kas Roganit, või Youngi. Mitte mõlemat korraga."

Spotify valis Rogani.

"Palun tehke seda kohe täna ja hoidke mind ajakavaga kursis. Ma palun, et te annaksite Spotify'ile kohe täna teada, et ma soovin nende platvormilt eemaldada kogu oma muusika," nõudis Young.

Asjaga kursis olevate inimeste kinnitusel pole Young oma nõudmistest tänaseni taganenud. Ametlikult pöörduti Spotify poole kolmapäeval (26.01.2022) ja see võib võtta aega mõned tunnid kui tema muusika võetakse üle maailma Spotify'ist maha.

Neljapäeva hommikuse (kell 7.10) seisuga oli Youngi muusika, sealhulgas tema kuulsamad lood – n Heart of Gold ja Harvest Moon – vähemalt Eesti Spotify'is veel olemas.

Neil Youngil on Spotify'is ühes kuus üle kuue miljoni kuulaja. Joe Rogani ühte taskuhäälingu saadet kuulab keskmiselt 11 miljonit inimest ja menukamaid saateid on kuulatud üle 40 miljoni korra.

Toimetas Karol Kallas