Objektiivi vestlussaadete sarja "Välgatused" seekordses saates on taas külas elektriinsener Andres Saukas, kes kõneleb energiajulgeolekust. Saatejuht on Indrek Petersoo.

Saade otsib vastuseid kolmele põhiküsimusele: miks on elektrihinnad nii kõrged ja mis võib juhtuda talvel, kuidas saavutada Eestis elektrienergia sõltumatus ning kas novembris toimuv G20 tippkohtumine võib energeetika hinnapoliitikasse muudatusi tuua.

"Elektri- ja kütusehinnad on kõrged, kuna sisaldavad väljamõeldud komponente. Seetõttu talvel Euroopa rahvas külmub ja nälgib," prognoosis Saukas.

"Energiasõltumatuse saavutame siis, kui pöördume uuesti turumajanduslikku kapitalismi, kus turg määrab hinna. Meie elektrijaamad suudavad meie riigi vajadused katta, ülejäägi saab müüa ilma mingit börsi kasutamata otse energiaostjale. Õige kapitalist ei räägi nii: "kõigi maade proletaarlsed ühinege või kõigi maade külmetajad ja nälgas olevad inimesed, olge solidaarsed!" selgitas ta.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.