Vestlussaadete sarja "Välgatused" tavapärases Ukraina sõja teemalises saates räägib riigikogu liige, riigikaitsekomisjoni aseesimees ja reservkolonelleitnant Leo Kunnas pikemalt Wagneri grupi pealetungi hetkeolukorrast Bahmuti ja Soledari all ning lääneliitlaste ja sealhulgas Eesti relvaabist Ukrainale. Saatejuht on Indrek Petersoo.

Kunnas rõhutas vestluse käigus, et Ukraina toetamine on vajalik, kuid seejuures ei saa ületada oma kriitiliste varude piiri. "Iga riik vastutab oma julgeoleku eest ise ning seda kohustust pole võimalik kellelegi delegeerida. Vaadake Soomet: nad võiksid anda sellise abi, millel oleks Ukraina sõjas otsustav osakaal, arvestades nende nii vanade kui uute suurtükkide ja tankide hulka, aga miks nad seda ei tee? Sest iga riigi jaoks on tema julgeolek põhiküsimus, mille eest riik ise peab seisma," kinnitas Kunnas.

Vestlus on salvestatud reedel, 27. jaanuari hommikul, kui oli alanud Venemaa laiaulatuslikule kallaletungile järgnenud sõjategevuse 338. päev.

Saates on kasutatud Soome reservohvitseride poolt ülalpeetavat sõjakaarti, mis on leitav SIIT.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!