Objektiivi saatesarja "Välgatused" saates on külas teoloogiadoktor, Tallinna Jaani koguduse õpetaja, viljakas kirjamees ja hinnatud giid Arne Hiob.

Intervjuus tuleb juttu praeguse kriisiaja piirangutest ja võimalustest, Arne Hiobi vaimuliku kutsumuseni jõudmisest, mitmekülgsest loomingust, giidi ja reisikorraldaja tööst ja teistest ettevõtmistest. Vestlust veab Indrek Petersoo.

"Minu amet on meenutada mis on Evangeelium. Evangeelium ei ole lohutusjuttude pakkumine, uskumise rõhutamine või õlale patsutamine öeldes, et pole asi nii hull midagi. Evangeelium on teade selle kohta, et Jeesuse kaudu on tulnud Jumal erakordselt lähedale – ka siis kui ei usuta ega teata. Ja kui uskuma hakkad ja teada saad, siis seda tuleb igatahes edendada ja sellest kinni hoida. Kristlus räägib õigest asjast ning meie veendumus ja ülesanne on seda kuni selle maailma ajastu lõpuni edasi anda ja sellest kõnelda," ütles Hiob.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!