Objektiivi saatesarja "Välgatused" seekordses saates on taas külas teoloogiadoktor Arne Hiob. Juttu tuleb Venemaa ja õigeusu tuhandeaastasest seosest Hiobi vastilmunud raamatu "Venemaa ja õigeusk. Tuhandeaastane Vene ortodoksia" põhjal. Vestlust juhatab Indrek Petersoo.

"Öeldakse, et Venemaa on müstiline ning seejuures väga põnev, mõjukas ja maailmas võimsa stsenaariumiga. Siiski tuntakse Venemaad ühekülgselt. Kui sõna "Venemaa" kusagilt kostab, nii läheb eestlaste poolt kohe tulistamiseks – kuulipildujad ragisevad ja pommid pauguvad. Võiksime endalt küsida, kas me mõnes olukorras pole ise lahingu algatajad ja peaksime sõda tahtma. Minu arvates mitte. Oleks normaalne kui õpiksime rahulikult teineteise kõrval elama," leidis Hiob.

"Lause "Venemaa ei muutu iialgi" oleks nagu soovdogma. Mina soovin, et nii meie ise, Venemaa kui ka paljud teised inimesed muutuksid paremuse poole. Raamat tahabki Venemaa vaimset aspekti välja tuua ja see on tegelikult võimas! Paljud inimesed seda paraku ei tunne. Kui tunneksid, siis oleksid nad palju rikkamad," lisas saatekülaline.

"Venelane ootab, et temaga räägitakse – antakse kätt ja arutatakse asju, mitte ei näidata pidevalt rusikat ega õpetata, kuidas asjad peavad käima," toonitas Hiob.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!