Objektiivi saates "Välgatused" tuleb juttu uuest alushariduse seaduse eelnõust ja sellega kaasnevatest muudatustest lasteaedade igapäevases töökorralduses. Stuudios on alushariduspedagoog Eeva Holm. Vestlust juhib Indrek Petersoo.

"Me peaksime teiste Euroopa riikide praktikaid kindlasti jälgima, aga mitte esimese hurraaga järgima. Tegelikult on meil olnud ja on palju võimekaid pedagooge ja teadlasi, et olla ise riigiks, keda järgitakse," ütles Holm.

"Meie lasteaiad koos õpetajatega on lapsevanemate poolt siiani kõrgelt hinnatud ja usaldatud. Seda tuleb hoida, mitte lammutada. Ühe väikerahvaga ei tohi korraldada eksperimente, mis etteennustatavalt tema identiteedi ja kultuuri hävitab. Kui meil ei ole enam eesti kooli (eesti väikese tähega), neid moraali ja eetikanorme, mis ei lase meil loomastuda, kui anname oma väikelapsed ja nende pered ametnike suva meelevalda, kes millegi eest ei vastuta, siis me lammutame. Meil on veel õnneks inimesi, kes saavad aru, teavad ning oskavad ning nad ei anna alla," lisas saatekülaline.

Uus alushariduse seadus tooks lasteaias mittekäivate laste vanematele kaasa kohustuse käia riiklikus kontrollis.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!