Objektiivi saatesarja "Välgatused" seekordses saates tuleb juttu Eesti majanduse käekäigust ja arengusuundadest, tuuleenergeetikast, ühistegevusest, Nõmme Raadiost ja paljust muust.

Stuudios on külas ettevõtja Harry Raudvere. Vestlust juhib Indrek Petersoo.

"Mulle teeb kõige rohkem muret, et meie majanduse üldine ülesehitus on natukene kiivas. Me kõik mäletame kui Eesti riik hakkas arenema ja mõeldi millised suundumused võtta, siis tegelikult valisime riiklikult pehme tee teenuste ja alltöövõtu pakkujana. Me ei mõelnud sellele, et kõige alus on tegelikult tootmine. Samuti pole meie teadus suunatud rahvusliku rikkuse suurendamiseks. Teadus ja rahvuslik tootmine käsikäes annavad võimaluse olla rahvusvahelises konkurentsis edukad," ütles Raudvere.

"Üks oluline rahvusliku rikkuse peegeldus on väliskaubanduse bilanss. Kui see näitaja on aastate jooksul stabiilselt kahe miljardiga defitsiidis, siis me ei saagi rääkida majanduse käekäigust. Õletuli ega laenuleib ei kesta kaua," rõhutas saatekülaline.

Saatesari "Välgatused" on eetris üle nädala teisipäeviti. Sari keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!