Merkel ja McDonald's tumeda Saksamaa taeva taustal koos valimiste kuupäevaga. Foto: Scanpix

Saksamaa föderaalvalimiste lähenedes kardavad kodanikud üle kõige terrorismi, poliitilist ekstremismi ja massiimmigratsioonist tulenevaid ühiskondlikke pingeid, selgub kindlustusfirma R+V küsitlusest.

Potentsiaalseid terrorismirünnakuid pelgab lausa 71 protsenti vastanutest, vahendab Breitbart viitega Zeit Online’ile.

Vaid kuu aega tagasi näitasid sarnase küsitluse tulemused, et sakslaste suurim mure oli kliimamuutus (71 protsenti) ning terrorirünnakud olid 63 protsendiga alles kolmandal kohal.

Suvekuude jooksul leidis Euroopas mäletatavasti aset 19 terrorirünnakut või rünnakukatset. Surma sai 27 inimest, vigastatute arv on ligikaudu 250.

Poliitilise ekstremismi osas teeb 62 protsendile vastanutest muret nii poliitilise spektri parem- kui paheserv.

Kuigi Saksa meedia keskendub enamjaolt paremäärmuslaste pahategudele, kasvab Breitbarti andmetel tempokamalt pahemäärmuslaste aktiivsus, ning seda just vägivalla osas.

Migrantide tulvast tingitud sotsiaalseid pingeid pelgab sisuliselt samapalju ehk 61 protsenti küsitletud kodanikest.

24. septembril toimuvate kantslerivalimiste künnisel ennustatakse võitu ja neljandat ametiaega aga Angela Merkelile, kes alles äsja ütles debatis oma põhikonkurendi, sotsiaaldemokraadi Martin Schulziga, et tema otsus lubada maale miljon kontrollimata taustaga migranti oli õige ning nood “ei kujuta endast Saksamaale mingit ohtu.”