Mikk Marran Foto: kaitseministeeriumi koduleht

Kuigi praeguse välisluureameti juhi ametiaeg kestab veel kolm aastat, otsustas Marran kandideerida RMK juhatuse esimeheks ja osutus valituks, vahendab rahvusringhääling.

Marran saamine RMK juhiks on ootamatu, kirjutab ERR. RMK nõukogu esimehe Randel Läntsi sõnul soovis välisluureameti juht uusi väljakutseid.

"Ta soovis uusi väljakutseid ja kuna see RMK konkurss tuli, siis see pakkus talle huvi," sõnas Länts.

Läntsi hinnangul sobis Marran hästi jätkama arutelusid, mis on tänases Eestis metsanduses tekkinud. "Viis-kuus aastat on metsanduses olnud diskussioon, kus on huvi mitmete gruppide, sealhulgas poliitikute poolt. RMK nõukogule tundus, et see vajab natukene teistsugust lähenemist, kui seni on olnud. Teine asi on see, et tegemist on pikaajalise juhiga. Ta on tugev juht ja seda me nõukoguga otsisime," kommenteeris Länts nõukogu otsust. 

"Meie konkursil oli erialane haridus soovitav," selgitas Länts metsandustausta puudumist uue RMK juhi puhul. "Kandidaatidel, kes võimalike variantidena läbi käisid, ei olnud metsanduse haridust. Kui vaatame laiemalt, siis mets pole ainult puud ja bioloogiline kooslus, vaid väärtus, millel on majanduslik, ühiskondlik ja keskkondlik mõõde," sõnas Länts. "Tugevaid kandidaate oli mitu ning konkursil osalemiseks pidid nad lahendama erinevaid praktilisi ülesandeid."

Mikk Marran asub RMK-d juhtima 1. novembrist.

Toimetas René Allik