Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vaheline kontrolljoon Meremäe lähedal. Foto: Scanpix

Valitsus kaotas kõigist riikidest saabujatele reisimisjärgse isolatsioonikohustuse. Ühtlasi tunnistati tänase otsusega kehtetuks riigisiseseid piiranguid reguleerinud valitsuse korraldus number 305, teatab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

1. aprillist võivad Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna riikidest ning Andorrast, Monacost, San Marinost, Šveitsist, Vatikanist ja Ühendkuningriigist saabujad ületada riigipiiri ilma piiranguteta ega pea jääma isolatsiooni. Tänase otsusega kaob riigipiiri ületamise järgne isolatsioonikohustus kõigist riikidest saabujatele.

Alles jääb vaid reegel, et kolmandate riikide kodanikud, kes ei saabu Eestisse ülalloetletud Euroopa riikidest, võivad Eestisse siseneda, kui neil on vaktsineerimistõend, läbipõdemise tõend või negatiivse koroonatesti tulemust tõendav dokument.

Riigipiiri ületamiseks testiga sobivad kuni 48 tundi enne piiriületust tervishoiuteenuse osutaja juures tehtud negatiivse tulemusega PCR-test või Euroopa Liidu terviseohutuse komitee heaks kiidetud antigeeni test.

Riigipiiri ületamise piirangutest on endiselt vabastatud kõik alla 12-aastased lapsed, säilivad erandid diplomaatidele, transiitreisijatele, kauba- ja reisijateveoga seotud töötajatele, elutähtsate teenuste osutajatele ja teistele. Kehtima jäävad ka erandid Ukrainast saabuvatele sõjapõgenikele, kellelt ei nõuta riigipiiri ületamisel COVIDi tõendit.

Tänase otsusega tunnistati kehtetuks kogu riigisiseseid piiranguid reguleerinud valitsuse korraldus number 305. COVIDisse haigestunutele kehtib edasi karantiininõue ja vaktsineerimata lähikontaktsetele seitsmepäevase eneseisolatsiooni kohustus.

Toimetas Markus Järvi