Prantsuse siseministeeriumi sõnutsi möödus tänavune uusaastaöö "ilma suuremate intsidentideta," kuigi süütamise läbi hävines ligi 1000 autot.

Aasta esimesel päeval otsustas valitsus avaldada, et "põlema pandi" ainult 650 autot, vahendab Daily Express. Statistikast jäeti välja sõidukid, mis hävisid tules täielikult.

Samas selgus ametlikest andmetest, et aastatagusega võrreldes süüdati traditsioonilise "autotulestiku" käigus 945 pargitud autot ehk 17 protsenti rohkem.

"Taaskord näitab tänavu süüdatud autode arv, et see fenomen – nii talumatu, kui ta ka poleks – on kontrolli all," ütles siseministeeriumi pressiesindaja.

Tegelikkuses arreteeris politsei uusaastaööl 454 inimest, kellest 301 võeti vahi alla.

Reageerides kriitikale kinnitas siseministeerium, et "absoluutselt mingit katset midagi varjata ei ole. Tuleb vaadata mitme aasta trendi ja märkimisväärne on, et viie aasta lõikes on toimunud [autode süütamiste] oluline langus."

Autode süütamise traditsioon uusaastaööl sai arvatavasti alguse 1990ndatel aastatel Prantsusmaa idaosa vaesemates piirkondades.

Endine Prantsuse president Nicolas Sarkozy peatas mõneks ajaks ametlike arvude kajastamise, kartes inspireerida suuremat arvu süütajaid. Hiljem on autode arvu avaldamine taastatud.