Silt: uusaasta


Ivan Makarov: lumi sädeleb ja mustad varjud kaovad…

Eestlastel on aasta viimase päeva ärasaatmine väga omamoodi: no ikka rõõmustatakse, süüakse-juuakse, istutakse koos, pannakse pidu, hõisatakse, lastakse rakette – aga ka naerva ja ülevoolavas tujus eestlase silmanurkades võib märgata nagu mingit seletamatut kurbust.

Oli nigel euroaasta. Uus tuleb hullem?

Erinevate ekspertide hinnangul on Euroopa Liidul seljataga üks hullemaid aastaid üldse ning allakäigu peatamiseks oleksid vajalikud viivitamatud muutused.

Eesti hümn jäi ära. Kuidas president sai sellega nõustuda?

Alates iseseisvuse taastamisest on aastavahetusel esitatud Eesti hümni, kuid seekord kõlas nii Vabaduse väljakul kui Eesti Televisioonis pärast president Kersti Kaljulaidi kõnet hoopis Ivo Linna esituses tuntud lugu "Eestlane olen ja eestlaseks jään".

Linnapea löögi all katse eest kaitsta kodanikke

Hollandi linna Weerti meer Jos Hejmans võib saada kriminaalsüüdistuse selle eest, et nõudis väidetavalt kriminaalse põhja-aafriklaste seltskonna püsimist uusaastaööl oma varjupaigakeskuse ruumides, kuna soovis kaitsta avalikku korda ja julgeolekut.

Nad tegid seda taas: käperdamiste kese nihkus Austriasse

Kui aasta tagasi jõudsid avalikkuse ette peamiselt migrantide poolt uusaastaööl naiste suhtes toime pandud jälestusväärsed teod Saksa linnas Kölnis, aga ka teistes maades nagu Šveitsis, Rootsis, Soomes ja Prantsusmaal, siis esialgsetel andmetel näis seekord käperdamiste keskmes olevat Austria – mis, nagu hiljem selgus, ei jäänud puutumata ka mullu.

Leht 1 / 2