Uusaastaöö Kölnis. Politsei on piiranud sisse rühma noormehi. Foto: Henning Kaiser, AP/Scanpix

Kölni politsei tegutses sel uusaastaööl efektiivselt ning võrreldes enam kui tuhande vägivaldse kuriteoga aasta tagasi oli neid tänavu vähem kui tosin. Nüüd aga kritiseerivad pahemleeri esindajad korrakaitsjaid rassistlike meetodite kasutamises.

Vasakaktivistid ja kohalikud rohelised on pahased, et politsei keskendus korra tagamisel liiga ilmselt inimgruppidele, kes kujutasid endast peamisi pahategijaid eelmisel kurikuulsal käperdamistest rüvetatud aastavahetusel.

Nimelt kontrollis politsei tuhandeid põhja-aafriklasi, kui need linnakeskusse siseneda soovisid, kirjutab Breitbart. Näiteks toob Deutsche Welle ära roheliste esimehe Simone Peteri kommentaari, et kuigi meetmed toimisid, kahtleb ta politsei tegevuse seaduslikkuses.

“See tõstatab proportsionaalsuse ja legaalsuse küsimuse, kui ligikaudu tuhandet inimest kontrolliti ja osad neist peeti kinni üksnes nende välimuse alusel,” pahandas poliitik.

Samuti väideti, et Kölni politsei tegutses lähtuvalt eelarvamustest ning ülimalt ebainimlikult. Siiski tunnistab Kölni ajaleht Express, et 38-aastase süürlase arreteerimine uusaastaööl oli õigustatud, kuna luureandmete valguses kavandas too sel õhtul terrorirünnakut.

Varasemalt oli seda meest arreteeritud terrorismi finantseerimise eest.

Kölni politsei hoidis meediat öö läbi sündmustega kursis ning ajalehed tõid jooksvalt lugejateni andmeid selle kohta, kui palju põhja-aafriklasi peatati, läbi otsiti ja tagasi saadeti.

Rongidega saadeti koheselt Kölni kesklinnast minema ka isikuid, kes teadaolevalt osalesid aastatagustes rünnakutes.

Tänavu registreeriti kaks seksuaalrünnakut ja kuus vargust. Arreteeriti 29 inimest. Politseile laekus õigeaegselt informatsioon selle kohta, et linna oli sisenemas rong 300 põhja-aafriklasega.

See rong saadeti tagasi vahetult enne kesklinna jõudmist.

Politsei sõnutsi olid nende poolt kontrollitud inimesed tänavu agressiivsemad kui mullu. Nad rõhutasid, et lisaks põhja-aafriklastele kontrolliti ka teisi gruppe.

Kölni linnapea hinnangul olid meetmed vajalikud.