Weerti linnapea Jos Heijmans. Foto: Youtube, ekraanitõmmis

Hollandi linna Weerti meer Jos Hejmans võib saada kriminaalsüüdistuse selle eest, et nõudis väidetavalt kriminaalse põhja-aafriklaste seltskonna püsimist uusaastaööl oma varjupaigakeskuse ruumides, kuna soovis kaitsta avalikku korda ja julgeolekut.

Nagu kinnitas linnapea, kuulusid kõnealused 26 migranti väljasaatmisele ning neil olid väga väikesed šansid varjupaika saada.

Samuti väitis linnapea, et mehed olid tegelenud kriminaalsete asjadega.

Hollandis kuritegudes süüdimõistetud inimesi esindava ühenduse Bond van Wetsovertredersi (BWO) sõnutsi oli liikumiskeeld aga ebaproportsionaalne ning varjupaigataotlejad peaksid saama võimaluse taotleda kompensatsiooni.

BWO on esitanud linnapea vastu kriminaalkaebuse, mida põhjendab seadusvastase vabadust piirava meetme rakendamisega.

Heijmans omakorda ütles reporteritele, et toetab tõelisi varjupaigataotlejaid, kuid konkreetne kõnealune jõuk pidi tuppa jääma, kuna on linna terroriseerinud ning mitmed neist peeti kuritegude pärast kinni vaid mõned päevad enne uusaastapidustusi.

Meer selgitas, et seisab antud juhul kõlbluse ja moraali eest ning "pinged olid suured. Esines poodidest varastamist, taskuvargust, omavahelist kaklemist. Linnapeana vastutad sa avaliku korra ja julgeoleku eest."

Ta rõhutas: "Kui sa kuuled sellisest olukorrast, siis sa sekkud."

Püha Martini kirik Weertis. Foto: Massimo Catarinella, Wikimedia Commons