Valitsusametnik: Itaalia “karistamist” korraldab Macron

Anonüümsuse katte all kõnelenud Itaalia valitsuse ministri väitel veab nende maa karistamise vankrit Prantsuse president Emmanuel Macron (toolil). Foto: Scanpix

Anonüümselt Il Giornale ajakirjanikuga suhelnud ministri väitel tõukab Itaalia karistamist Euroopa Liidu poolt tagant Prantsuse president Emmanuel Macron.

“Macron on otsustanud karistada Itaaliat,” ütles Itaalia valitsuse minister, kes lisas, et prantslaste eesmärk võib olla survestada Itaalia valitsust müüma osalusi riigiettevõtetes.

Minister kahtlustab, et Prantsuse valitsuses ihutakse hammast Itaalia varadele, vahendab Breitbart.

Mäletatavasti on Euroopa Komisjon lükanud tagasi Itaalia valitsuse eelarvekava aastaks 2019, milles nähakse ette puudujääk 2,4 protsendi ulatuses sisemajanduse kogutoodangust (SKT).

Euroala reeglite kohaselt ei tohi liikmesriikide eelarvedefitsiit küündida üle 3 protsendi SKTst ning kuigi Itaalia on suurtes võlgades, peavad paljud vaatlejad eelarvekava siiski põhjendatuks.

ZeroHedge’i andmetel on Itaalia valitsus Brüsselile kinda visanud ning keeldunud eelarvekava korrigeerimast, viidates tahtele täita valimislubadused ning seada esikohale oma maa ja rahva huvid.

Euroopa Komisjoni esimene samm Itaaliale sanktsioonide kehtestamisel oleks rikkumismenetluse algatamine, mille alusel saaks rakendada õiguslikke meetmeid ning kehtestada kopsakaid rahalisi trahve.

Itaalia siseminister Matteo Salvini on kommenteerinud, et “nad on hullud, kui nad tõepoolest meie maa suhtes rikkumismenetluse algatada tahavad,” sest siis “tõstaksid mässu 60 miljonit itaallast (ehk kogu rahvas – toim).”

Itaalia on euroala suuruselt kolmas majandus ning nominaalse SKT poolest maailmas kaheksas.

Toimetas Urho Meister

Macron pani Itaalia valimised Brexitiga samale pulgale

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!