Kahekümne üheksa aastane Moskvast pärit režissöör Aksinja Gog on maha saanud viie tunni ja kahekümne minuti pikkuse suurepärase Ermitaaži muuseumi videoülevaatega.

Peterburis asuv Ermitaaž on üks maailma suuremaid ajaloo ja kunstimuuseume ning Eestist vaadates kõige lähemal asuv kultuuritempel, kus saab tutvuda inimkonna kultuurilooga alates paleoliitikumist kuni kahekümnenda sajandini.

Loomulikult ei asenda film oma silmaga vaatamist, kuid see on kultuuri- ja kunstihuvilisele – kultuursele inimesele – oluline lisamaterjal. Ermitaaž on lihtsalt nii massiivne: näitusesaale on kultuuripaleede kompleksis 100 000 ruutmeetri jagu, et kõiki saale-objekte-detaile ei suuda üks inime ühe korraga haarata.

Gogi Ermitaaži teos valmis Apple'i tellimusel ettevõtte tipptelefoni iPhone 11 Pro võimaluste reklaamimiseks. Video on üles võetud ühe võttega, milleks võttemeeskond töötas välja tehnilise lahenduse, milles kasutati nii käsgimbaleid kui saalidesse ehitatud (telefoni) kaamerakraanasid, mida sai distantsilt juhtida ja kuidas telefoni nende hoidikute vahel liigutada.

Filmis näidatakse lisaks arhitektuurile lähemalt kuutesadat teost kunstiajalukku keevitatud autoritelt nagu Caravaggio, Rembrandt, Leonardo da Vinci ja nii edasi. Saalide- ja kunstivaateid täiendavad lavastatud stseenid külastajatega ning professionaalsete tantsijatega moodsa koreograafia episoodid. Viimaseid pole õnneks väga palju.

Filmi saadavad heliloojate Anton Schwarzi, MUJUICE'i(Roman Litvinovi), Katushiro Oguri, Gabriel Prokofjevi ja Kirill Richteri teosed.

Ermitaaži ülevaade on filmitud 4K resolutsioonis ja mida suuremalt ekraanilt seda on võimalik vaadata, seda parem.

"A one-take journey through Russia's iconic Hermitage museum" (Ühe võttega teekond läbi Venemaa erilise Ermitaaži muuseumi) pealkirja kandva video leiab YouTube'ist.

Kellel Ermitaaži videokülastusest väheks jääb, saab jätkata 12 maailma kuulsama museumi virtuaaltuuridega.