Täna hommikul oli Eesti Kunstiakadeemia eelsele avalikule lõuendile soditud "EKRE"-haakrist. Foto: Martin Vaher

Täna hommikul kell 10 teatati politseile, et Eesti Kunstiakadeemia esisele avalikule lõuendile on “EKRE” tähekombinatsioonidest soditud haakrist. Juhtumiga tegeleb politsei.

Kesklinna politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juhi Jelena Mirošnitšenko sõnul teatati juhtunust täna kella 10 ajal ning nüüdseks on sündmuskohal “patrullpolitseinikud ja kriminalistid, kes fikseerivad rikkumist ja koguvad infot. Samal ajal koguvad infot uurijad, kes suhtlevad avaldajaga ning kontrollivad, ega jäänud sodimine mõne lähedusasuva videokaamera pildile.”

Eesti Kunstiakadeemia kommunikatsioonijuhi Anna Lindpere sõnul ilmus haakrist akadeemia ees asuvale kujule öösel ning praegu tegeletakse tema sõnul kahtlusaluste selgitamisega, vahendab Postimees.

Politsei ei osanud kohapeal vandalismiakti kommenteerida ning palus võtta ühendust politsei pressiesindajatega.

Kunstitudeng soovis haakristi üle võõbata

Kohale ilmus ka Eesti Kunstiakadeemia tudeng Eri, kes soovis avalikule lõuendile soditud “EKRE” tähtedest moodustatud haakristi üle võõbata. Kuna politseil oli aga tarvis sündmuspaigas asitõendeid korjata, sealhulgas võtta ka “kunstiteose” autori tuvastamiseks DNA-proove, siis tal seda teha ei lubatud ning kõrvalistel isikutel paluti taiese vahetust lähedusest lahkuda.

Eri küsis veel politseinikult, et “kas EKREst kirjutamine on kuritegu”, mille peale küsiti omakorda temalt, et kas tema tegi selle haakristi. Eri eitas seda ning lisas, et tegi lõuendil olevad alumised punased täpid sügisel.

Ühtlasi pidas Eri sellise EKRE vastase haakristi käsitlemist kuriteona idiootseks:

“See on idiootne, see on avalik lõuend, see ongi selle jaoks tehtud, et igaüks saab kirjutada mida ta tahab. Kas see, et keegi ütleb EKRE haakristiga on kuritegu? See on ju idiootsus tõesti.”

“Me uurime seda asja, me ei saa teil lasta teil seda praegu üle värvida,” vastas talle politseinik.

“Nojaa, aga siis te olete nagu kiindunud sellesse pilti, mis seal nagu on…  see on nagu kuidagi olulisem kui see eelmine pilt mis seal oli või järgmine,” vaidles Eri edasi, mille peale politseinik vastas et ei ole sellesse pilti kiindunud ning võttis Eri isikuandmed.

Praeguseks on haakrist aga juba üle võõbatud.

Toimetas Martin Vaher

Vandalism! EKRE valimisplakatid soditi täis, poliitikud tembeldati natsideks (Oluliselt täiendatud!)