Varro Vooglaid kõnelemas 22. jaanuaril 2022 Tallinnas, Vabaduse väljakul toimunud meeleavaldusel "Elektri hind alla!" Foto: Illimar Toomet

27. mail SAPTK poolt riigikogu ees korraldataval suurel meeleavaldusel protestime ka sõnavabaduse mahasurumise vastu, kirjutab Varro Vooglaid oma kirjas SAPTK toetajatele, kutsudes ühtlasi inimesi üles toetama meeleavalduse elluviimist.

Valimiste eelsel ajal hoiatasime inimesi eriliselt selle eest, et kui Reformierakond, Eesti 200 ja sotsid teevad ühise valitsuse, siis võib olla kindel, et hakatakse kiiremas korras nn homoabielu seadustama ja vaenu õhutamise keelamise loosungi kattevarjus sõna- ja veendumuste vabadust maha suruma.

Sel nädalal nägime, et mõlema eelnevalt nimetatud kavatsuse elluviimiseks on nö teerull liikuma pandud – kooskõlastusringile on saadetud nii abielu tähenduse radikaalse moonutamise ja sellega ühes homoseksuaalidele lapsendamise õiguse andmise eelnõu kui ka nn vaenu õhutamise kriminaliseerimise eelnõu.

Ühtlasi palun jätkuvalt, et toetaksite meeleavalduse korraldamist rahaliselt, kuna selle ettevõtmisega kaasnevad suured kulutused.

Neist viimane on eriliselt ohtlik projekt. On ilmselge, et vaenu õhutamise kriminaliseerimine teeniks ennekõike eesmärki vaigistada meie ühiskonnas nende inimeste ja ühenduste hääl, mis ei ole nõus meile peale surutavat vasakliberaalset ideoloogilist programmi omaks võtma ning sellega vastuolus olevatest kristlikest ja konservatiivsetest veendumustest lahti ütlema.

Olukord on sünge, aga sellest hoolimata ja ka selle tõttu jätkame tööd, et korraldada 27. mail Toompeal, Riigikogu ees suur ja võimas meeleavaldus abielu kaitseks ning valeliku poliitika vastu. Pingutame tõsiselt, et luua meeleavalduse näol tuhandetele inimestele ühine võimalus näidata, mida nad valevalitsuse jultunult valelikust poliitikast arvavad. Kindlasti protesteerime meeleavaldusel ka sõnavabaduse mahasurumise vastu.

Kordan oma palvet, et kui vähegi võimalik, siis tulge meeleavaldusele kohale. Ühtlasi palun jätkuvalt, et toetaksite meeleavalduse korraldamist rahaliselt, kuna selle ettevõtmisega kaasnevad suured kulutused. Meeleavalduse toetamiseks vajaliku info leiate SAPTK kodulehelt: saptk.ee/anneta.