SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juht Varro Vooglaid kommenteeris Nõmme TV-le antud intervjuus ajalooõpetaja Priit Dievese vallandamist ja ideoloogilise diktatuuri kliima kujunemist ühiskonnas. Vooglaiu sõnul tuleks kodanikel hakata organiseeruma, et diktatuurile vastu seista.

“Ideoloogilise diktatuuri kliima kujuneb sammhaaval,” ütles Vooglaid. “Ja ma kardan, et see Priit Dievese kaasus kahtlemata on üks väga tõsine samm selles protsessis.”

Vooglaiu sõnul tuleb vallandamist karta just nendel, kes väljendavad seisukohti, mis jäävad ideoloogilise põhivoolu raamistikust väljapoole.

“Kui sa kiidad takka valitsevale ideoloogiale või võimule, siis ei ähvarda sind ideoloogilise diktatuuri tingimustes mitte miski,” lisas Vooglaid. “Aga probleem on just nende inimestega, kes püüavad iseseisvalt mõelda ja iseseisvalt oma seisukohti väljendada.”

Mida saaksid kodanikud ise selles olukorras ära teha?

“Esimene asi on loomulikult see, et ei tohi alistuda ideoloogilise diktatuurile,” ütles Vooglaid. “Ei tohi lihtsalt omaks võtta seda survet ja alistuda sellele survele mitte oma seisukohti väljendada. Vastuseis algab igaühest endast.”

“Teine asi on see, et tuleb hakata kodanikel organiseeruma. Mingit muud varianti ka ei ole. Jõud tekib siis, kui väga paljud üksikud väikesed panevad oma väikesed jõud kokku ja koondavad selle suureks. Siis saab hakata avaldama ühiskonnas survet laiemalt.”

Kolmandaks tuleb Vooglaiu sõnul hakata silmas pidama oma poliitilisi valikuid ja vaatama, mille eest üks või teine poliitiline jõud seisab.