SAPTK juhatuse liikmed Varro Vooglaid ja Markus Järvi tänavad kõiki inimesi – neid oli rohkem kui 1600 –, kes toetasid Objektiivi tegevuse jätkamist annetusega ja tänu kellele saab portaal tõelise kodanikualgatuse korras edasi liikuda.

Nüüd, kus Objektiivi annetustekampaania on jõudnud eduka lõpuni, tahame südamest tänada kõiki inimesi, kes aitasid sellele kaasa ning kes andsid oma panuse meie portaali tegevuse jätkamiseks ja laiendamiseks. Võime julgelt kinnitada, et meie kampaania läks väga hästi – isegi üle ootuste hästi.

Kampaania alguses lootsime koguda vähemalt 25 000 eurot, sest sellisel juhul lubasid kaks suuremat toetajat anda omalt poolt Objektiivile teist sama palju juurde. Tegelikult annetasid aga väiksemad toetajad ühtekokku koguni rohkem kui 35 000 eurot, mis tähendab, et tänu Teie ja paljude teiste inimeste usaldusele Objektiiv nüüd lausa ligikaudu 60 000 euro suuruse arengusüsti.

Oleme Objektiivi ülesehitamiseks teinud ära suure töö. Arvestades, kui lühikest aega oleme tegutsenud, on meil läinud väga hästi. Objektiivi loetakse, sellest räägitakse, ning olgem ausad, seda märgatakse ka nende poolt, kes tahaks, et meie portaali poleks üldse olemas.

Siiski loodame, et praeguseks saavutatu on alles algus ning et juba mõne aasta pärast on Objektiiv Eesti meediamaastikul üks olulisematest ja mõjukamatest väljaannetest. Selleks on vaja ära teha tõsine töö, aga tänu meie headele lugejatele, kuulajatele, vaatajatele, kes on teinud oma panusega Objektiivist meie ühise ettevõtmise, lähme edasi.

See, et Objektiivi esimene suur annetuste kogumise kampaania osutus nii edukaks, on tähtis õige mitmes mõttes.

Esiteks võimaldavad kogutud annetused meil katta portaali jooksvad tegevuskulud, laiendada uudistetoimetaja ja videotoimetaja palkamise teel toimetuse koosseisu ning käivitada ka oma videostuudio töö. Samuti püüame panna senisest tunduvalt enam rõhku sellele, et kasvatada portaali lugejate arvu ning seeläbi meie sõnumi ühiskondlikku mõju.

Kampaania õnnestumine on jõuliseks kinnituseks, et paljud inimesed peavad Objektiivi vajalikuks ning nad on valmis portaali tegevuse laiendamiseks isiklikult panustama.

Ehk veelgi olulisem on aga kampaania õnnestumisest lähtuv positiivne sõnum. Kampaania õnnestumine on jõuliseks kinnituseks, et paljud inimesed peavad Objektiivi vajalikuks ning nad on valmis portaali tegevuse laiendamiseks isiklikult panustama. Sellisena on Objektiivi areng suurepäraseks näiteks tõelisest kodanikuühiskonnast, kus kodanikud ise koonduvad neile oluliste põhimõtete kaitsele ja annavad oma isikliku panuse, selle asemel, et püüda võimulolijate pilli järgi tantsides ja nende käepikendusena tegutsedes neilt pajukit manguda. 

Meie tegevuse Objektiivis võib lühidalt kokku võtta püüdlusena seista kodanikuühiskonna korras traditsioonide ja igipõliste väärtuste eest. Nii tegutsedes toetume annetustele, inimeste vabatahtlikule huvile ja ühisele panusele. Seda tööd tehes püüame tõestada endale ja teistele, et lääne ühiskonna mandumise paratamatuna näiv protsess ei ole tegelikult sugugi paratamatu. Ehk kokkuvõtlikult tahame tõestada ja hoida alal usku, et meie ühiskonnal – meie rahval ja kultuuril – on lootust.

Ja just selle sõnumi saame teie panuse kaudu teile endile tagasi anda kanda. Üle 1600 annetaja, üle 35 000 euro – see ei ole mitte ainult rahaline abi, vaid usaldussüst meie senisele tegevusele ja tugev patsutus õlale: mehed tehke edasi seda, mida olete senini teinud, ainult veel rohkem ja veel paremini.

Nüüd istume maha ja paneme paika plaani, kuidas ellu viia seda, milleks meie toetajad on meile võimalused usaldanud. Kindlasti teeme suvel ettevalmistusi, et alates sügisest saaks Objektiiv tegutseda tunduvalt professionaalsemal tasemel.

Täname südamest kõiki häid toetajaid, kelle abil jõudis meie kampaania nii eduka tulemuseni ja kellele tänu saame Objektiivi tööga edasi minna. Loodame väga, et meie tegevus pälvib ka edaspidi toetajate usalduse ning lubame anda selle usalduse õigustamiseks endast parima.

Aitäh teile!