Varro Vooglaid.

SAPTK juhataja Varro Vooglaid pöördus kolmapäeval eraisikuna valitsuse vastu kohtusse, vaidlustades koroonatõendite esitamise nõude.

"Pöördusin kolmapäeval eraisikuna Vabariigi Valitsuse vastu kohtusse, vaidlustades nn nakkusohutustõendi (COVID tõendi) alusel inimeste põhiseaduslike õiguste piiramise põhiseaduspärasuse ja ka selle põhiseaduspärasuse, et Covid-19 läbipõdemisest saadud immuunsust ei arvestata vaktsineerimisest saadud immuunsusega vähemalt samaväärsena," kirjutas Vooglaid sotsiaalmeedias.

Kaebuse tuumaks on tema sõnul tõsiasi, et vaktsineerimise kaudu saadud nakkusohutustõend ei tõenda tegelikult isikute nakkusohutust ja seega ei täida tõend eesmärki, millest lähtudes on see piirangute osana kasutusele võetud. "Veelgi enam: selline tõend töötab nakkusohutusele vastu, tekitades nakatunutele väära ohutustunde või võimaldades neil seda kuritarvitada, seades seeläbi teiste inimeste tervise ohtu," märkis Vooglaid.

Kaebusega taotleb Vooglaid Vabariigi Valitsuse 23.08.2021 korralduse nr 305 tühistamist täies ulatuses. Vooglaidu esindavad vaidluses vandeadvokaat Paul Keres ja advokaat Joonas Põder advokaadibüroost LEVIN.

Toimetas Jaanus Vogelberg